SADECE SANA AİT BİR TATİL DENEYİMİ

50 yılı aşkın tecrübesiyle Barut Hotels’in yenilikçi oteli Lara Barut Collection bu fikirle yola çıkmış ve lüks bir tatil ile kusursuz bir rahatlık hissini bir araya getıren Bayou Villas’ı tasarlamış.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Mayıs 2023
SADECE SANA AİT BİR TATİL DENEYİMİ

Lara Barut Collection’ın Antalya’da tasarladığı yenilikçi konsepti Bayou Villas’ta ayrıcalıklı bir tatil için her ayrıntı incelikle düşünülmüş. 25 bin m2’lik bir alan boyunca uzanan bu 24 müstakil villa, titiz ve yenilikçi yaklaşımıyla otel konaklama deneyimine yeni bir boyut getiriyor. 1, 2, 3 ve 4 yatak odalı bu villalardan her birinin kendine ait bir bahçesi ile tatlı suyla ve deniz suyuyla doldurulmuş havuzu var. Ekim 2022 itibarıyla misafirlerini ağırlamaya başlayan villalar, içinde spor salonu, SPA, hamam, piyano, masaj odası ve tam donanımlı mutfak gibi birçok ayrıcalığın olduğu farklı tipleri barındırıyor. Yılın 12 ayı açık olan, ayrıcalıklı hizmetlerini modern tasarımıyla birleştiren Bayou Villas’ta ev konforu için 4 yatak odalı villalardan birini tercih edebilirsiniz. Toplam 983 m2’lik (579 m2’lik iç alan ve 404 m2’lik özel bahçe) villaların kendi spor salonu, masaj odası, bilardo masası, jakuzi, sauna, hamamı ve buhar odası bulunuyor. Müzikle ilgilenenler için bir piyano ve sakince işlerinize odaklanabileceğiniz bir çalışma odası da yer alıyor. 


Dileğiniz gibi kendinizle baş başa kalabileceğiniz, kendinizi dinleyip yenileneceğiniz Bayou Villas, aynı zamanda hayatın tam da içinde. Antalya Havalimanı’na 15 dakikalık mesafede olan villalar, Antalya’nın mavi bayraklı plajlarına da yürüme mesafesinde. Tarihi ve doğal güzelliklerle dolu şehrin Düden Şelaleleri, Perge antik kenti, Antalya limanı gibi turistik mekânları oldukça yakın. 

Barut Hotels’in gastronomiden sanata, wellbeing’ten doğaya olan yakın ilgisi Bayou Villas’ta da fazlasıyla hâkim. Weik A La Carte Restaurant’ta göze ve damak tadına uygun lezzetlerin tadını çıkarırken, Bayou Lounge’da imza kokteylleri ve premium lezzetlerle keyifli dakikalar geçirebiliyorsunuz. 


Bunun dışında, Lara Barut Collection’ın yemyeşil bahçelerinden, farklı damak zevklerine hitap eden 9 a la carte restoranından, 8 adet yüzme havuzundan, tenis ve squash kortlarından, eğlenceli aqua parkından, kısacası Lara Barut Collection’ın 110.000 metrekarelik alanda sunduğu tüm ayrıcalıklardan sınırsız yararlanmak mümkün. Bu arada Lara Barut Collection’ın Akdeniz’in yerel mutfağından beslenen Tirmis A La Carte Restoranı özellikle lokal gurme deneyiminin peşine düşen misafirler için birebir. 

2023 itibariyle “Dünyanın En İyi 10 Sahil Oteli” arasında yer alan Lara Barut Collection dünyaca ünlü dijital seyahat şirketi Booking.com’un konuk değerlendirmelerine göre Traveler Review Awards 2023’ü 9,2 puanla kazanma başarısını gösterdi ve her yıl aldığı ödüllere yenilerini ekledi. Sürdürülebilir turizme de büyük önem veren Lara Barut Collection, We Care All projesi kapsamındaki iş birlikleriyle iklim krizi ve kaynakların bilinçsizce tüketilmesine karşı mücadele ediyor. Akdeniz bölgesinde Yeşil Enerji Sertifikası’na hak kazanan ilk otel olmanın yanı sıra, 2030 için belirlenen kriterleri şimdiden karşılayarak Global Sustainable Tourism Council (GSTC) tarafından tanınan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nın da sahibi. Bunların yanında Barut Hotels olarak kültürel mirasa da büyük önem veriliyor, otel grubu 1800 yıllık bir amfi tiyatroya sahip antik liman şehri Side’de yapılmakta olan arkeolojik çalışmaların da uzun süredir destekçisi. 

Yeşil Enerji Sertifikası 

Sürdürülebilir turizme de büyük önem veren Lara Barut Collection, We Care All projesi kapsamında gerçekleştirdiği iş birlikleriyle iklim krizi, doğal ve yeraltı kaynaklarının bilinçsizce tüketilmesine karşı mücadele ediyor. Karbon ayak izini azaltmak ve yenilenebilir enerji kullanımını desteklemek amacıyla kullandığı elektriğin tamamını yeşil enerjiden sağlayan Lara Barut Collection, Akdeniz bölgesinde Yeşil Enerji Sertifikası’na hak kazanan ilk otel.

 Plastik kullanımını mümkün olduğu kadar azaltmakla birlikte, yerel ürünler kullanmaya ve yerel tedarikçilerle çalışmaya dikkat ediyor. Aynı zamanda otellerden artan yiyecekler gerekli işlemlerden geçirilerek hayvan barınaklarına gönderiliyor. 2030 için belirlenen kriterleri şimdiden karşılayarak dünyanın en üst çevre ve sürdürülebilirlik platformu Global Sustainable Tourism Council (GSTC) tarafından tanınan Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nın da sahibi olmuş. Bu Bir Reklamdır.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.