ULAŞIMIN ‘UBER’ HALİ

Uber, şehir içi ulaşıma konforlu, pratik ve hesaplı bir alternatif getiriyor!

Yurt dışına sık seyahat edenler Uber'i yakından tanıyor... Uber, temel olarak şehir içinde ulaşımınızı son derece pratik ve konforlu hale getiren bir akıllı telefon uygulaması. Telefonunuza yüklüyor ve seyahat edeceğiniz zaman, mesafesi ne olursa olsun, araç siparişinizi buradan veriyorsunuz!

Ücretsiz olan aplikasyonda, yapmanız gereken sadece araca bineceğiniz noktayı ve ineceğiniz yeri seçmek yani gideceğiniz güzergahı belirlemek. Size en yakın araç, üstelik de sizin haritadan nerede olduğunu an be an takip edebileceğiniz bir biçimde size ulaşıyor. Ücretini önceden biliyor ve hatta aplikasyon üzerinden ödüyorsunuz. Hatta, gideceğiniz mesafe, alınacağınız noktadan trafik durumuna göre hesaplanıyor, yaklaşık varış süreniz belirleniyor ve aplikasyon üzerinden size bildiriliyor...

Yurtdışında, kişilerin kendi özel araçlarıyla da kaydolup ‘Uber şoförü' olduğu bu sistem ülkemizde çok daha keyifli ve avantajlı bir şekilde uygulanıyor.
Sizi almaya gelen araç Mercedes Vito veya benzeri kalitede bir araç oluyor. Onu kullanan şoför ise gerek güvenilirlik gerekse şoförlük becerileri açısından araştırılarak işe alınmış isimler. Uber şoförü olmak için ayrıca eğitim de alıyorlar. Yine de sorularınız varsa, aplikasyonda, araç istediğiniz anda sizi almaya gelecek olan şöforün fotoğrafını, onun hakkındaki yorumları görebiliyorsunuz. Dilerseniz şoförle telefonla konuşabiliyorsunuz.
Özetle Uber, ulaşımın işkenceye dönüştüğü, trafikte uzun saatlerin geçirildiği ve tabii bir de aradığınızda taksi bulunamayan durumlara son derece pratik ve etkili bir çare oluyor! Son bir not: Bu özellikler olduğu zaman ücret de astronomik olur diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Fiyatlar, taksi fiyatlarıyla aşağı yukarı aynı seviyede... Eh bu kadar özellikle denemeye değmez mi? 
Daha detaylı bilgi için: blog.uber.com/xlneguzel

Etİketler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.