ÜNLÜ İSİMLERLE RÜYA ROTALARA YOLCULUK

Tatil hala bitmedi! Biz de sizler için yeni rotaların peşine düştük.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Temmuz 2014
ÜNLÜ İSİMLERLE RÜYA ROTALARA YOLCULUK


Ünlü isimlerin rehberliğinde hayal gibi rotalarda seyahat ederken hiç görmediğiniz yerleri keşfedecek, yaz tatili planlarınız için ilham alacaksınız.

DENİZ MARŞAN / Stil Danışmanı ve Room Teşvikiye Kurucu Ortağı


En etkilendiği yer?


Bu sene ilk defa Mardin'e gittim ve inanılmaz etkilendim. Lezzetli yemekleri dışında tarihi dokusuyla da hafızama kazındı. Geçen hafta Bodrum'daydım, Garo's adlı bir balıkçı keşfettim ve Maçakızı Restoran'da harika yemekler yedim. Şile'yi de çok seviyorum. Lavanda Oteli'nde huzur bulmak, Mihman Balık'ta eski Türkçe parçalar eşliğinde balık yemek çok keyifliydi.

Cape Town ve Tel Aviv


Çok yere gittim ama Cape Town'daki Boulders Bay plajında gördüğüm penguenleri asla unutmadım. Ümit Burnu'ndan da çok etkilendim. Hint ve Atlas okyanuslarının kesiştiği en uç noktada olmak farklı bir deneyim. Sadece orada yetişen protea çiçeğini görmek için bile gitmeye değer. Tel Aviv'i anlatmadan geçemeyeceğim. Sıcak insanları ve enerjisiyle içimi ısıttı. Gençlerin ağırlıkta yaşadığı bir bölge olduğundan her yerde eğlence var. Ayrıca sörf yapma imkanı da çok fazla.

Bu yaz nereye gidiyor?


İtalya'da Positano'ya gideceğim. Bütün yazı Çeşme ve Cunda'da geçirmeyi düşünüyorum.~

GÜL GÖLGE / Televizyoncu ve Köşe Yazarıİtalyanca Aşk Başkadır!


Avrupa, Orta Doğu, Amerika ve Uzakdoğu seyahatlerim oldu. Her gittiğim yerden apayrı keyif aldım. İtalya'da Capri Adası'nda Capri Palace'da kaldım ve limon bahçeleri arasında yer alan Da Paolino'da yemek yedim. Capri'de plajıyla ünlü La Fontelina'yı da mutlaka görmek gerekir. Amalfi sahillerindeki Positano'da La Sirenuse Otel'de bir limoncello eşliğinde gün batımı izlemek, kelimelerle anlatılamayacak bir deneyim. Milano'da Four Seasons Otel'de kalırken, (Salumaio di Montenapoleone'de yemek yemek çok keyifliydi. Çikolatalı dondurmasının tadı hâlâ damağımda!) Cavallino'nun deniz mahsulleri de çok lezzetli. Sardunya Adası'nda Cervo, Cala di Volpe ve Pitrizza otellerini tavsiye edebilirim. Venedik'e gidip Danieli Oteli'nin terasında cappucino yudumlamadan dönmeyin. Como'da muhteşem göl manzaralı Villa d'Este'de konaklamak cennette yaşamaya eşdeğer!

Paris, Dubai, Orlando ve Maldivler


Paris'te favori otelim Costes. Ayrıca vintage mağazası Didier Ludot'ya mutlaka uğrarım. İbiza'daki Blue Marlin, hem yemekleri hem de eğlencesiyle görülmeye değer. Orlando sadece çocukların değil, biz yetişkinlerin de çok keyif alacağı bir yer. En azından ben çok keyifli vakit geçiriyorum. Maldivler bambaşka bir dünya benim için. Hava, güneş, kum, deniz, her şey farklı sanki. One&Only Resorts her gittiğimde mutlu döndüğüm bir tatil köyü. Dubai'ye gittiğimde yine One&Only Resorts'ta kaldım. Restoran olarak Buddha Bar'ı tavsiye edebilirim.

Bu yaz nereye gidiyor?


Yazın bir ay çocuklarımızla Amerika'da olacağız. Çocuklar Miami'de Boca Raton'da bir yaz okuluna gidecekler. Sonrasında Bodrum ve Çeşme'ye geçeceğiz. Ardından arabayla Kuzey Fransa turu yapacağız.

Dünyada en çok görmek istediği yerler?


Mardin'i çok merak ediyorum, bir türlü gitmek kısmet olmadı. Tibet'i ve Kuzey Kutbu'nu da görmek istiyorum.~

LİAN KEBUDİ / Stil Danışmanı ve Luxuryshoppers'ın kurucularından
Türkiye'de huzur bulduğu tek yerBozburun'da Zeynep Dirvana'nın oteli Bozburun Yat Kulübü en sevdiğim yer. Zeynep Anne'nin müthiş yemeklerini bırakıp başka bir yere gidemiyoruz zaten. Bozburun, huzur bulduğum tek yer Türkiye'de, orada bir ev satın almayı çok istiyorum.

Dingin ve kaotik Marakeş


Kuzey Tayland'daki Chiang Rai şehrinde gittiğim fil kampı müthişti. Tayland'ın çılgın doğası, her gün fillerle birlikte olmak, lezzetli yemekler, Burma'daki pazar hâlâ aklımda. Geçen hafta Marakeş'teydim. Renkler, ışık, kaos ve kentin dinginliği beni fazlasıyla etkiledi. Marakeş'te La Mamounia Oteli, Riad Khol'ler (avlular) ve Yves Saint Laurent'nın bahçesi mutlaka görülmeli.

Bu yaz nereye gidecek?


Haziran ortası Mykonos, Ağustos'ta Patmos seyahatlerim var. Bozburun aslında tüm yaz kalmak istediğim bir yer ama oraya da Haziran sonunda hafta sonu için gideceğim.

En çok nereleri görmek istiyor?


Peru'da Lima çok görmek istediğim bir yer. Rio'yu da çok merak ediyorum. Ayrıca fırsat bulursam bir çöl seyahati yapmayı çok istiyorum.

SELİN MİLOŞYAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.