2021 OSCAR ADAYI FİLMLERİ NERELERDE İZLEYEBİLİRSİNİZ?

Oscar adayı filmlerden izlemedikleriniz varsa bu listeye göz atın.

Oscar Ödül Töreni 25 Nisan'da ABC'de canlı yayınlanacak. Salgın nedeniyle, etkinliğe sınırlı sayıda kişi katılacak. Bunlar; adaylar, misafirleri ve törenin sunucuları olacak. 

Sinema salonlarının büyük ölçüde kapalı olduğu bir yıl içinde gösterime giren filmlerden Oscar adayı olanları izlemek isterseniz sizin için bu filmleri nereden izleyebileceğinizi derledik.

En iyi film:

  • The Father - 26 Mart itibariyle VOD platformlarında
  • Judas and the Black Messiah – VOD platformlarında
  • Mank - Netflix
  • Minari – VOD platformlarında
  • Nomadland –  HULU
  • Promising Young Woman - VOD platformlarında
  • Sound of Metal -26 Mart itibariyle VOD platformlarında
  • The Trial of the Chicago 7 - Netflix


En iyi animasyon:

  • Onward – Disney Plus
  • Over the Moon - Netflix
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon -  Netflix
  • Soul – Disney Plus
  • Wolfwalkers – Apple TV Plus


En iyi belgesel:

  • Collective – VOD platformlarında
  • Crip Camp - Netflix
  • The Mole Agent - HULU
  • My Octopus Teacher - Netflix
  • Time – Amazon Prime

Yabancı dilde en iyi film:

  • Another Round (Danimarka) - HULU
  • Better Days (Hong Kong) – VOD platformlarında
  • Collective (Romanya) – VOD platformlarında
  • The Man Who Sold His Skin (Tunus) - Açıklanacak
  • Quo Vadis, Aida?(Bosna Hersek) – VOD platformlarında


En iyi kısa animasyon:

  • Burrow – Disney Plus
  • Genius Loci – Açıklanacak
  • If Anything Happens I Love You - Netflix
  • Opera - Açıklanacak
  • Yes-People - Açıklanacak

En iyi kısa belgesel:

  • Colette - Youtube
  • A Concerto Is a Conversation - Youtube
  • Do Not Split – Youtube
  • Hunger Ward - Açıklanacak
  • A Love Song for Latasha - Netflix

En iyi kısa film:

  • Feeling Through – aynı isimli sitesinden online olarak yayınlanıyor 
  • The Letter Room – Topic 
  • The Present – Açıklanacak
  • Two Distant Strangers – Açıklanacak
  • White Eye – Açıklanacak

Ek olarak diğer adaylıklardan filmler:

  • “Borat: Subsequent Moviefilm” (En iyi yardımcı kadın oyuncu; En iyi uyarlama senaryo) —Amazon Prime
  • “Da 5 Bloods” (En iyi özgün müzik) — Netflix
  • “Emma” (En iyi makyaj ve saç tasarımı:) — HBO Max
  • “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga” (En iyi şarkı) —Netflix
  • “Greyhound” (En iyi ses kurgusu) —  Apple TV Plus
  • “Hillbilly Elegy” (En iyi yardımcı kadın oyuncu; En iyi makyaj ve saç tasarımı:) —Netflix
  • “Love and Monsters” (En iyi görsel efekt) — VOD platformlarında
  • “Ma Rainey’s Black Bottom” (En iyi erkek oyuncu; En iyi kadın oyuncu; En iyi yapım tasarımı; En iyi kostüm tasarımı; En iyi saç ve makyaj tasarımı) – Netflix
  • “Mulan” (En iyi görsel efekt ; En iyi kostüm tasarımı) — Disney Plus
  • “News of the World” (En iyi yapım tasarımı ; En iyi sinematografi ; En iyi özgün müzik; En iyi ses kurgusu) — VOD platformlarında
  • “One Night in Miami” (En iyi yardımcı erkek oyuncu;  ; En iyi uyarlama senaryo; En iyi özgün şarkı ) —  Amazon Prime
  • “Pieces of a Woman” (En iyi kadın oyuncu) — Netflix
  • “Pinocchio” (En iyi kostüm tasarımı En iyi saç ve makyaj tasarımı) — VOD platformlarında
  • “Tenet” (En iyi yapım tasarımı; En iyi görsel efekt) — VOD platformlarında
  • “The Life Ahead” (En iyi özgün şarkı) —Netflix
  • “The Midnight Sky” (En iyi görsel efekt) — Netflix
  • “The One and Only Ivan” (En iyi görsel efekt) —Disney Plus
  • “The United States vs. Billie Holiday” (En iyi kadın oyuncu) —Hulu
  • “The White Tiger” (En iyi uyarlama senaryo) —  Netflix