ANADOLU'NUN ÇİÇEKLERİ ZEYNEP ÖZTÜRK'ÜN MOTİFLERİNDE HAYAT BULUYOR

Anadolu'da yetişen 14 farklı çiçeğin hikâyesi...

EKAV/ Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı, resim ve şiiri motiflerindeki yanılsama ile bir araya getiren Zeynep Öztürk’ün ‘Bakarken II’ isimli resim sergisine 9 Nisan 2022 - 7 Mayıs 2022 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Öztürk’ün üçüncü kişisel sergisi olan “Bakarken II”, Anadolu’da yetişen 14 farklı çiçeğin hikâyesini anlatıyor. 

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim – İş Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Zeynep Öztürk ‘Bakarken II’isimli sergisini 9 Nisan’da Ekavart Galeri’de açmaya hazırlanıyor. Anadolu’da yetişen farklı çiçeklerin hikâyesinin hâkim olduğu 14 eseri şiirleri ile buluşturan, Öztürk’ün çalışmaları 7 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek. 

Resim yapmaya devam ederken aynı zamanda kelimelerin sihirli gücünü kullanarak şiir çalışmalarını da sürdüren Öztürk, okuyucuları ve izleyicileriyle buluşmak için sabırsızlandığını dile getirdi. Aynı zamanda bu serginin bir öneminin daha olduğunu söyleyen Zeynep Öztürk: “Ekavart Galeride sergilenecek 14 eserin satışı ile elde edilecek gelirin tamamının “Elim Sende Platformu” üzerinden SMA’lı çocukların tedavisi ile EKAV Vakfının sanat dalında eğitim gören bursiyerlerine aktarılacağını belirtti.

Etİketler