Balenciaga Music’ten Angelo Badalamenti’ye Sayg�� Duruşu

Yeni Balenciaga Music projesi, merhum besteci Badalamenti tarafından yaratılan bir çalma listesi ile sınırlı sayıda bir koleksiyon sunarken, konservatuar öğrencilerini destekliyor.

Buse Saray BUSE SARAY 18 Mart 2024
Balenciaga Music’ten Angelo Badalamenti’ye Saygı Duruşu

Balenciaga, en çok asi kıyafetleri ve yenilikçi gösterileriyle tanınıyor ancak markayı asıl öne çıkaran şey, modayı diğer ifade biçimleriyle iç içe geçirebilme yeteneğidir. Kreatif Direktör Demna, tasarımı; performans sanatı, film ve diğer sanatsal ortamlarla kusursuz bir şekilde birleştirerek Balenciaga evrenini moda endüstrisinin ötesine genişletti ve görsel izlenimin sınırlarını zorladı. Balenciaga, en son projesinde Balenciaga Music için merhum Angelo Badalamenti ile başlattığı iş birliğini sunuyor.Bu çok yönlü iş birliği ilk olarak Mayıs 2020'de Badalamenti'nin vefatından önce başladı. Şimdi, ortaya çıkışından üç yıl sonra proje, merhum besteciye bir saygı duruşu olarak ilk kez sahneye çıkıyor. Yeni proje hem müzikal hem de stilistik unsurlarından oluşuyor; hem Badalamenti tarafından özenle seçilmiş şarkılardan oluşan orijinal bir çalma listesi hem de sınırlı sayıda üretilen Balenciaga Music x Angelo Badalamenti koleksiyonunu sunuyor.Projenin ürünleri, Badalamenti'nin el yazısıyla hazırlanan "Meşale Teması" adlı notalara dayanan grafikler içeren tişörtler ve kapüşonlu sweatshirtlerden oluşuyor. Bu parçaları kutlamak için Balenciaga, Badalamenti'nin lisans ve yüksek lisans derecesini aldığı Manhattan Müzik Okulu'nda fotoğraflanan ve filme alınan özel bir kampanya yayınlıyor. Badalamaneit ailesinin üyelerinin yanı sıra okul öğrencilerinin de yer aldığı yeni kampanya, Balenciaga'nın Manhattan Müzik Okulu ile olan ortaklığının altını çiziyor.


Badalamenti'ye saygı duruşu niteliği olarak Balenciaga, okulda bir ustalık sınıfını destekliyor, öğrencileri orijinal eserler bestelemeye ve Badalamenti'nin ışıltılı mirasını sürdürmeye davet ediyor.

Balenciaga, bu sınıfın yanı sıra çalma listesi, seri ve kampanyayla, Badalamenti'nin moda, müzik ve eğitim arasında mükemmel bir birliktelik yaratan çalışmalarını gerçekten onurlandırıyor.
Balenciaga Music Angelo Badalamenti serisi, belirli Balenciaga mağazalarında ve balenciaga.com'da mevcut.
Balenciaga Music Nedir?

Müzik, Balenciaga kültürünün ve yaratıcı gücünün doğal bir parçası olduğundan, Balenciaga Music, özenle seçilmiş çalma listeleri, sınırlı sayıda üretilen ürünler, özel içerik ve etkileşimli kampanyaları içeren 360 derecelik bir deneyim sunmak üzere tasarlandı. Demna tarafından ayrı ayrı seçilen çok çeşitli türler aracılığıyla dünyanın her yerinde çalışan çeşitli sanatçıların yaptığı karışımları tanıtıyor. Bu sanatçılar, müzikal etkilerini paylaşmaya, ürünler üzerinde iş birliği yapmaya, özellikle Balenciaga için orijinal besteler üretmeye davet ediliyor. Platform ayrıca podyum gösterileri ve diğer aktivasyonlar için oluşturulan sesleri de katalogluyor. Giyilebilir NFC çipleri gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesi, sürekli gelişen bu proje kapsamında özel dinleme deneyimlerine olanak tanıyor.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.