BOZCAADA'NIN YENİ FESTİVALİ: RUN THE ISLAND BOZCAADA

Bozcaada Eylül ayında spor lezzet ve müziği bir araya getiren festivale ev sahipliği yapacak.

Bozcaada, Eylül ayında yepyeni bir festivale ev sahipliği yapıyor: Run The Island Bozcaada! Spor, lezzet ve müziği bir arada sunan sıra dışı festival 13-14 Eylül tarihlerinde adanın dört bir yanına dağılarak, katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatacak. İki günlük festival Bozcaada’nın muhteşem doğası ve bağlarında yapılacak koşu yarışlarıyla zumba, yoga ve sokak tenisi gibi farklı spor dallarıyla renklenecek. Gündüz spor etkinlikleriyle adayı ele geçirecek festivalin akşamları ise müzikle taçlandırılacak. Festivalin açılış konserinde ünlü oyuncu Gonca Vuslateri ve Çiğdem Erken birlikte sahne alacak. Kapanış konseri ise aşk şarkılarının son yıllardaki en sevilen ismi Kalben’den. Run The Island ile Bozcaada’daki bu büyük buluşmayı sakın kaçırmayın.  

Run the Island Bozcaada, spor turizmi alanında hem Türkiye’nin hem de Bozcaada’nın uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyor. Katılımcılar doğa harikası adanın yollarının yanı sıra çok sevilen bağlarının arasından da koşacak. Koşunun yanı sıra zumba, yoga, spinning, sokak tenisi gibi birbirinden renkli spor aktiviteleriyle birlikte çocuklara özel etkinlikler de festival takviminde yer alacak. Gündüz sporun farklı dallarıyla renklenen etkinlik kapsamında özel mekanlarda düzenlenecek davetlerle Bozcaada’nın özel lezzetleri de katılımcıların beğenisine sunulacak.

Heyecanla beklenen festivalde Bozcaada’nın ruhuna uygun melodiler de başrollerde. 13 Eylül Cuma akşamı Gonca Vuslateri ve Çiğdem Erken, Bozcaada’nın simge mekanlarından Salhane’de açılış konseri için sahne alacak. İkili unutulmaz şarkıları kendilerine has tarzlarıyla seslendirecek. 14 Eylül Cumartesi akşamı ise aşk şarkılarının yeni ozanı Kalben var. Kalben, Ayazma Plajı’ndaki canlı performansıyla unutulmaz bir kapanış konserine imza atacak.

Run the Island Bozcaada koşusuna katılanlar, 21K Yarışı, 11K Yarışı, Göztepe Tırmanma Etabı, 36-44 Yaş, 45-54 Yaş, 55-64 Yaş, 65 Yaş Üstü ve Çocuk Yarışı kategorilerinde yarışacak. Heyecanlı müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara toplamda 46 bin 500 TL değerinde ödül dağıtılacak.

Festival kapsamında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleri de yüzleri güldürecek. Her koşucu için Bozcaada İlköğretim Okulu’na bir adet kitap bağışı yapılacak. Ayrıca Bozcaada’da atılan her 100 bin adımda koşamayan çocuklar için bir tekerlekli sandalye bağışında bulunulacak. Bir Dilek Tut Derneği de hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden beş çocuğun hayalini gerçeğe dönüştürecek. Dernek, Bozcaadalı hayırsever bir işadamının desteğiyle çocuklara uçakla adanın etrafını gezdirecek.

Yılın en çok konuşulacak organizasyonu olmaya aday Run The Island Bozcaada için kayıtlar 15 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasında 100 TL ücret karşılığında yapılabilecek. Festival, erken kayıt yaptıranlara indirim imkanı da sunuyor. Erken kayıt dönemi için son günü ise 15 Ağustos.

RUN THE ISLAND BOZCAADA PROGRAM AKIŞI 

 

13 Eylül 2019 Cuma

Çocuk Kulübü (12:00-24:00) / Atatürk Meydanı

Büşra Çulha ile Yaratıcı Drama

Ece Candan ile Bale Kids

Veysel Karani Demircioğlu ile Kids Survivor

Gonca Vuslateri & Çiğdem Erken konseri / Salhane

14 Eylül 2019 Cumartesi

Eliz Sakuçoğlu ve Serdar Yaşık ile fonksiyonel fitness (09:00 / 12:00 / 15:00)

Çocuk yarışı (10:00) / Ayazma Plajı

Spinning (10:00 / 13:00 / 16:00)

11K & 21K yarışı (11:00) / Ayazma Plajı önü

Didem Zeybek ile zumba (11:00 / 14:00 / 17:00)

Çocuk Kulübü (12:00-24:00) / Atatürk Meydanı

Büşra Çulha ile Yaratıcı Drama

Ece Candan ile Bale Kids

Veysel Karani Demircioğlu ile Kids Survivor

Gökçen Arıkan ile fitness "Durma aktif ol" (12:00)

Göztepe Tırmanma Etabı (17:30) / Göztepe Mevkii

Fırat Tosun ile yoga (Gün boyu)

Sokak tenisi (Gün boyu)

Kalben konseri / Ayazma Plajı