Ekrem Yalçındağ'ın Kişisel Sergisi 'Natures' Sevil Dolmacı Istanbul'da

Türk çağdaş sanatının öncü ismi Ekrem Yalçındağ'ın İstanbul'da dokuz yıl aradan sonra gerçekleşen kişisel sergisi ‘Natures’, Sevil Dolmacı Istanbul'da sanatseverlerle buluşmaya başladı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Şubat 2024
Ekrem Yalçındağ'ın Kişisel Sergisi 'Natures'  Sevil Dolmacı Istanbul'da

Ekrem Yalçındağ'ın, İstanbul’da dokuz yılın ardından gerçekleşecek kişisel sergisi "Natures", 13 Şubat’ta Sevil Dolmacı Istanbul'da sergilenmeye başladı. Sanatçının son dönemde farklı tekniklerden ürettiği çalışmalarını biraraya getiren sergide, öne çıkan eserleri arasında yer alan "Natures" serisi, izleyicilere sanatçının evrimini ve farklılaşan tekniklerini keşfetme fırsatı sunuyor. 18 Mart’a kadar devam edecek olan serginin kurulumunda Yalçındağ ve Zürihli küratör Dorothea Strauss iş birliği dikkat çekiyor.

Yalçındağ'ın tekniği, ‘Natures’ serisinde tuvalin her yerine boyalı ahşap levhalar basarak dairesel formlar alan ince çizgi ağıyla örtüşen 'ağaç izleri' yaratıyor. Sanatçı, bu izleri yaşam ve büyüme izleri olarak yorumlayarak resminde çelişki gibi görünen dünyaları bir araya getiriyor. Andy Warhol'un etkisi altında tuval zeminine serigrafi baskı şeklinde uygulanan büyük bitki motifleri, Yalçındağ'ın eserlerine ayrı bir boyut kazandırıyor.

 

Sergide, 2023 yılında farklı tekniklerle üretilen "Natures" serisinin ağırlıklı olarak yer almasının yanı sıra Yalçındağ’ın daha önce gün yüzüne çıkmamış yeni işleri ve yeni serileri de sanat tutkunlarının beğenisine sunuluyor. ‘Infinity’ serisi ve geometrik eserleri ilk kez Sevil Dolmacı Istanbul’da izleyiciyle buluşuyor. Sanatçı, izleyicilerine özgün bir dünya sunan eserlerinde, ahşap ve serigrafi baskı kullanıp, minyatür fırça ile birleştirdiği yağlı boya resim tekniğini kullanıyor


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.