HOUSE OF GUCCI FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Lady Gaga ve Adam Driver'ın başrollerinde olduğu film, 2021'in en çok beklenen yapımlarından biri.

Lady Gaga, yaklaşmakta olan filmi House of Gucci'nin setinde Adam Driver ile karda duran bir fotoğrafını paylaştı ve dikkatleri üzerine çekti. Kostümlerinden sıradan bir film sahnesi olmadığını rahatça anlayabildiğimiz film, evli çift Patrizia Reggiani ve Maurizio Gucci- ikonik moda tasarımcısı hakkında yeni bir suç biyografisini konu ediyor.

House of Gucci filminin konusu nedir?

Film, Gucci ailesi hanedanının çöküşü sırasında Patrizia Reggiani (Gaga) ve Maurizio Gucci'ye (Driver) odaklanıyor. House of Gucci, Sara Gay Forden'ın Cinayet, delilik, cazibe ve Açgözlülüğün Sansasyonel Hikayesi kitabına dayanıyor. Gaga'nın karakteri Patrizia, eski kocasına ve moda evinin eski başkanına suikast emri vermekten yargılandı ve mahkûm edildi.

Patrizia 2016'da serbest bırakıldıktan sonra, bir muhabir ona neden Maurizio'yu kendisinin vurmadığını sordu. Bildirildiğine göre, "Görüşüm o kadar iyi değil. Kaçırmak istemedim." dedi. Gaga’nın bu cümleyi söylediğini duyar gibiyiz.

Oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

Gaga ve Driver'ın filmde başrol oynadığını zaten biliyoruz. Ancak oyuncu kadrosunda Jared Leto, Al Pacino ve Jeremy Irons da dahil olmak üzere birçok büyük isim var.

On yılı aşkın süredir yapımlarda yer alan filmin başında ünlü yönetmen Ridley Scott bulunuyor. Aslında, Gaga ve Driver başrol için ilk sırada yer almadılar. Angelina Jolie ve Leonardo Dicaprio'nun rol aldığı söylentileri vardı. Daha sonra Penélope Cruz Patrizia'yı oynayacağı söylentisi çıktı ve sonra Margot Robbie oyuna dahil oldu. Fotoğraflara bakılırsa hayranlar ekranda gördüklerinden daha memnun olacaklar.

House of Gucci nerede çekildi?

Film tabii ki İtalya'da çekiliyor. Çekimler Roma'da başladı ve daha sonra İtalyan Alpleri'ndeki Gressoney kasabasına taşındı.

Film ne zaman vizyona girecek?

House of Gucci'nin, moda evinin 100. yıl dönümü olan 24 Kasım 2021'de vizyona girmesi bekleniyor.

Lady Gaga, çekimlerin bittiğini  bir Instagram postu ile duyurdu...

Yazı: Pelinsu Özgür


GUCCI AİLESİ ‘HOUSE OF GUCCI’ FİLMİNDEN HİÇ MEMNUN DEĞİL