İKONİK SÜPER MODEL TWIGGY’NİN HAYATI BELGESEL OLUYOR

60'lar ikonunun hayatı beyaz perdede...

Buse Saray BUSE SARAY 15 Kasım 2022
İKONİK SÜPER MODEL TWIGGY’NİN HAYATI BELGESEL OLUYOR Instagram

Fotoğraf: @twiggylawsonKültürel bir ikon haline gelen Twiggy hakkında bir belgesel geliyor. 1960'ların ikonik süper modeli, yönetmen Sadie Frost’un yeni uzun metrajlı belgeselinin ilham kaynağı oldu. Film, süper modelin hayatını, kariyerini ve üne kavuşmasını konu alacak.

İlk adı Lesley Hornby olan ve şimdi 73 yaşında olan Twiggy, 1949'da doğdu ve tarzıyla bir ikon haline geldi. En çok da abartılı alt kirpik görünümü ve kısa saçlarıyla tanınıyordu. Gençlik yıllarında 60'lar boyunca farklı yayınlar için modellik yaptı.

Twiggy, modelliğe ek olarak Ken Russell'ın 1971 yapımı müzikal komedisi “The Boy Friend”de rol aldı. Bu rol, kendisine müzikal/komedi dalında en iyi yeni oyuncu ve en iyi kadın oyuncu olarak iki Altın Küre Ödülü kazandırdı.
Yönetmen Sadie Frost, ilk uzun metrajlı belgeselini 2021 BFI Londra Film Festivali'nde İngiliz tasarımcı Mary Quant'ın hayatı ve çalışmasına odaklanan "Quant" ile yaptı.

Belgeselin senaryosunu, "Harry Styles: and the Clothes He Wears" kitabının yazarı Terry Newman ve Erin O'Connor, Paul McCartney, Lulu, Poppy Delevingne, Brooke Shields, Pattie Boyd ve Zandra Rhodes üstleniyor. Twiggy ve kocası Leigh Lawson da belgesel için beyazperdeye geçecek.

Şu anda yapım aşamasında filmin çekimleri, Londra ve New York'da yapılacak. Film, 2023 yılında İngiltere ve İrlanda'da sinemalarda gösterime girecek.

Twiggy, Ekim ayında Charlotte Tilbury'nin Studio 54'ten ilham alan kampanyasında Kate Moss, Jourdan Dunn ve Lily James ile yer aldı. Evet, 73 yaşında…
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.