İSTANBUL'UN YENİ SANAT MEKANI FİŞEKHANE'DE İLK SERGİ: KOZAYI ÖRMEK

Contemporary Istanbul Vakfı, Büyükyalı Fişekhane’de bulunan mekânı Cocoon’da sanat, kültür ve eğitim faaliyetlerine Kozayı Örmek adlı sergi ile başlıyor.

Art On İstanbul Sanat Galerisi iş birliğiyle hazırlanan Kozayı Örmek, İstanbul’un kültürel mirasında özel bir yeri olan Fişekhane’nin yaratıcı dönüşümünü kutlarken, kültür-sanat haritasına eklenen bu yeni adrese coşkulu bir karma sergi ile ¨Merhaba¨ diyor. 21 Temmuz – 21 Eylül 2020 tarihleri arasında izlenebilecek sergide, farklı kuşaklardan sanatçıların heykel, yeni medya, fotoğraf, resim, rölyef gibi medyumlardaki eserleri yer alıyor.

Sanatçılar, Ahmet Çerkez, Ahmet Elhan, Burcu Erden, Eda Soylu, Elif Kahveci, Erman Özbaşaran, Evren Sungur, Işıl Kapu, Lütfullah Genç, Mithat Şen, Oddviz, Olcay Kuş, Olgu Ülkenciler, Onur Mansız, Sencer Vardarman, Ülgen Semerci'nin yer aldığı Kozayı Örmek, yaşamın her daim yeniden inşa edilebileceğini ve dönüşmek için insanın kendi ile baş başa kaldığı zamanın, kurduğu yuvanın önemini işaret ediyor. Sergide yer alan eserler, sanatçıların üretme sürecinde kapandıkları kozadan nasıl bir sonuçla çıktıklarını ve kendi zamanlarının tanıklığını nasıl üstlendiklerini örnekliyor.

Büyükyalı sakinleri, Cocoon’la birlikte sanatın dinamik yapısından ilham alarak farklı sanat formları ve yorumlarıyla tanışacak, sanat eserinin yolunu yaşam alanlarıyla kesiştirebilecek. Art On İstanbul’un deneyim ve danışmanlığından faydalanabilecekleri bu iş birliği sayesinde evlerine özgün sanatçıların eserleriyle değer kazandırabilecekler. 

Sergiyi, Çarşamba'dan Pazar gününe 11.00 - 20.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.