KENDİNİZE DOĞRU BİR ADIM ATIN

Cangül Soydemir’in yeni kitabı “Benden Bana Bir Adım”, okuyucuyu kendi içine doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Mart 2023
KENDİNİZE DOĞRU BİR ADIM ATIN

Psikosentez ve meditasyonu buluşturan metodu ile danışanlarına rehberlik eden Cangül Soydemir’in Eva Yayınları’ndan çıkan ilk kitabı “Benden Bana Bir Adım” okuyucu ile buluştu. Soydemir, yeni kitabında insanın kendisine doğru atacağı adımların yaşantısını tümüyle değiştirebileceğini anlatıyor. Yazar, bu içe doğru yapılan yolculuk için 20 seneye dayanan psikosentez ve meditasyon çalışmalarından verdiği örneklerle yol gösteriyor.Psikosentez Yaşam Koçu ve Meditasyon Eğitmeni de olan Soydemir, yaşamın öngörülemezliğinde, içe, insanın kendisine doğru atacağı bir adımın kişiye içsel özgürlük, öz güven ve zorlu zamanlarda gerekli olan cesareti sağlayacağını anlatıyor. Yazar, insanın hayatını kontrol edebilmesinin yolunun dış etkenlerden ziyade, içe yönelerek kendini tanımak, sevmek, kabul etmek ve kendi üzerinde çalışmaktan geçtiğini kendi yaşamından ve başka yaşamlardan örnekler vererek akıcı ve sade bir dille aktarıyor.

İnsan hayatında hep dışa doğru koşmanın, zorlu yaşam duraklarından kaçmaya çalışmanın aslında işe yaramadığını belirten Soydemir, kaçmaya çalışırken insanın hep kendi içine düştüğüne ve aslında kaçmanın bu şekilde mümkün olmadığına dikkat çekiyor. Soydemir, kendinden kaçmak yerine, içteki benle tanışıp dost olmanın gerçek özgürleşmeye ve yaşamını yönetme gücüne kapı araladığına dikkat çekerken, kitapta ve yaşamda bunun yollarını ve yöntemini gösteriyor.

Uzun yıllara dayanan bu çalışmalardan edindiği deneyimi kitaba aktarırken, özellikle etkisi altında kaldığı ve büyük mistikler olarak tanımladığı Halil Cibran, Mevlâna, Osho, Khrisnamurti’den alıntılara da yer veriyor.

 SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.