KOYUN SHAUN OSCAR ADAYI OLDU!

The Woolmark Company’nin Koyun Shaun’u, bu yılki Oscar Akademi Ödüllerinde En İyi Animasyon Filmi dalında aday gösterildi.

Disney Pixar filmleri Onward and Soul, Amerikan-Çin yapımı Over the Moon ve İrlanda yapımı Wolfwalkers ile birlikte Oscar'a aday gösterilen film, animasyon stüdyosu Aardman Animations, The Woolmark Company ve STUDIOCANAL ortaklığıyla desteklendi. Üçlü, gelecek nesli Merinos yününün faydaları konusunda eğitmek için franchise'ın en yeni üyesi olan LU-LA adlı sevimli bir uzaylıyı kullanarak bir kısa film ve mikro site oluşturmak için güçlerini birleştirdi.

 The Woolmark Company, ilkokul, ortaokul ve yüksekokul öğrencilerine yönelik geliştirilmiş özel programlarla gelecek nesillerin eğitimine büyük yatırımlar yapıyor. Koyun Shaun yalnızca gelecek nesle yün sevgisi aşılamakla kalmıyor, aynı zamanda çocuklara onunla birlikte gelen tüm eko-kimlik bilgilerini de aşılıyor.

Koyun Shaun: Farmageddon animasyon filminin yönetmenliğini Richard Phelan ve Will Becher, yapımcılığını Paul Kewley üstlenirken filmin senaryosunu Mark Burton ve Jon Brown yazmış. Mark Burton ve Richard Starzak, Peter Lord, Nick Park, Carla Shelley ve David Sproxton ise yönetici yapımcılar olarak yer alıyor.

www.SuperNaturalWool.com, İngilizce, Mandarin, Japonca ve Almanca dillerinde, üç oyun ve indirilebilir aktivite sayfaları paketine ev sahipliği yapıyor.