KRALİÇE II. ELIZABETH'İ CANLANDIRAN 6 OYUNCU

En ikonik Kraliçe rollerini canlandıran oyuncuları inceliyoruz.

Demet Yavuzyiğit DEMET YAVUZYİĞİT 13 Kasım 2022
KRALİÇE II. ELIZABETH'İ CANLANDIRAN 6 OYUNCU

Birleşik Krallık'ın en uzun süre hüküm süren hükümdarı olan Kraliçe II. Elizabeth, son nefesini 8 Eylül 2022'de dünyanın dört bir yanındaki sadık kraliyet müdavimlerini hüzne düşürerek verdi. Kısa bir süre sonra resmi bir onay geldi ve Kraliçe için başsağlığı mesajları başladı. Ölümü bir dönemin sonunu işaret ederken, Hollywood'dan izleyicilerin zihninde büyüleyici bir izlenim bırakan Kraliçe rollerinden bazılarını canlandıran oyuncuları hatırlıyoruz.
Claire Foy
The Crown / 1. Sezon (2016) ve 2. Sezon (2017)
Netflix'in en popüler dizilerinden biri olan The Crown, izleyicilere İngiliz kraliyet ailesinin işleyişi hakkında daha önce hiç görülmemiş bir fikir veriyor. Hikaye, Elizabeth'in 25 yaşında tahta nasıl çıktığını ve Birleşik Krallık tarihinde yeni bir bölümün başlangıcını anlatıyor.

Bir röportajda Foy, “Sanırım hepimiz bu karakterler olarak yaşamak ve bu hikayeyi anlatmak için 20 bölümümüz olduğunu biliyorduk, bu yüzden gerçekten değer verdik. O gösterinin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Sadece pek çok insanın gönülden kabul ettiği bir şeyin parçası olmaktan gurur duyuyorum.”
Sarah Gadon
Kaçak Prenses - A Royal Night Out (2015)
Gadon, A Royal Night Out filmindeki Kraliçe rolünün hakkını verdi. Film, iki kız kardeşin, yani kraliçe ve kız kardeşi Margaret'in gençlik yıllarının izini sürüyor. Bel Powley, Margaret rolünü oynadı.
Olivia Colman
The Crown / 3. Sezon (2019) ve 4. Sezon (2020)
Foy'dan sonra, The Crown'ın sonraki iki sezonunda Colman'ın Kraliçe'nin yerine geçtiğini görüldü - elbette ekranda. Yapımcılar, anlatıyı genç Kraliçe II. Elizabeth'in orta yaşlı bir kadına dönüştüğü bir zamana kaydırmak istediklerinde oyuncu kadroya girdi. Bir röportajda Colman, kariyerinde şimdiye kadarki en zorlu rollerden biri olduğunu açıkladı.Imelda Staunton
The Crown / 5. Sezon (2022)
Staunton, son sezonda The Crown'da Kraliçe'yi oynamak için kadroya girdi. Son sezon, izleyicilere Kraliçe'nin 90'lardaki yaşamına, sorumluluklarına ve evrimine bir göz atma fırsatı veriyor. Bir röportajda Staunton, gösteriyi aşırı derecede izlemeyi ne kadar sevdiğini belirtti ve hatta dizinin önceki sezonlarında rol alan her iki aktrisin çalışmalarını övdü. Staunton ayrıca, fırsatın nasıl bir ömür boyu onur gibi hissettirdiğini dile getirdi.
Helen Mirren

Kraliçe - The Queen (2006)
Mirren, Kraliçe'nin rolünü hayatında iki kez canlandırdı. Hayranlar ilk olarak 2006'da Kraliçe'yi biyografik bir film olan Kraliçe'de gördü. 2013'te Mirren, The Audience adlı bir oyun için tekrar rol aldı. Mirren'in 2006 İngiliz biyografik dramasında hükümdarı oynadıktan sonra Kraliçe'ye iç ısıtan bir not yazdığına dair söylentiler bile dolaşıyor.
Emma Thompson
Walking the Dogs (2012)
2012'de Walking The Dogs adlı TV şovunda Thompson, Kraliçe rolünü mutlak gösterişle oynadı. Yapım, neredeyse 40 yıl önce Buckingham Sarayı'nda meydana gelen tüyler ürpertici hırsızlık olayının izini sürüyor. 

Maggie Sullivan
Harry & Meghan: A Royal Romance (2018)

2018'de Sullivan, Harry & Meghan: A Royal Romance filminde Kraliçe'yi canlandırdı. Bu yapım, Harry ve Meghan'ın kasırgalı romantizmine dayanıyordu.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.