LADY GAGA VE TONY BENNETT’İN CAZ ALBÜMÜ YAYINLADI

Cole Porter şarkılarından oluşan “Love For Sale” albümünün, Bennett'in son stüdyo kaydı olduğu açıklandı.

Haberimizi okumaya başlamadan önce, Tony Bennett ve Lady Gaga’nın yeni albümden bir şarkıyı buraya bırakıyoruz. Şarkıyı dinlerken, haberimizi keyifle okuyun!On yıl önce, caz ikonu Tony Bennett ve pop süperstarı Lady Gaga, yakın müzik tarihinin en garip ortaklıklarından birine imza attı. Önce “Duets II” albümünde, ardından ortak albümleri Cheek to Cheek'te birlikte şarkı söyleyen Bennett ve Gaga, bazı şeylerin modasının asla geçmediğini kanıtlayarak listelerde tarih yazdılar. Şimdi ise 2015 yılında en iyi Grammy Ödülü kazananı Cheek to Cheek'ten neredeyse yedi yıl sonra, ikiliden yeni bir albüm geldi.

Lady Gaga ve Tony Bennett’in ikinci caz albümü “Love for Sale” 1 Ekim Cuma günü resmi olarak piyasaya çıktı. Cole Porter şarkılarından oluşan albümle Gaga ve Bennett, Porter'ın en zamansız klasiklerinden bazılarına yeni bir soluk getirdi.

Lady Gaga, Apple Music'e, "Tony, Cheek to Cheek çıktıktan ve 1 numaraya çıktıktan hemen sonra beni aradı. ‘Bu kaydı seninle yapmak istiyorum ve hepsi Cole Porter şarkıları olacak’ dedi. Bunun harika bir fikir olduğunu düşündüm.” dedi.

Gaga, "Tony bana tekrar stüdyoya çıkmam için ilham verdi. Bana sanatçı olduğumu hatırlattı. 95 yaşında olduğunu biliyorum ama onunla ne zaman şarkı söylesem bir genç görüyorum. Birlikte şarkı söyleyen iki ruhun olması deneyimi çok özgürleştiriyor.” diyor.

“Love For Sale” ile Bennett ve Gaga, bize dokunaklı bir hissiyat veriyor. Çünkü Bennett'e Alzheimer teşhisi koymasının ardından, 95 yaşındaki efsanevi şarkıcının son stüdyo kaydı olduğu açıklandı.