Miu Miu’nun İlk Edebiyat Kulübü

En yeni Miu Miu kültürel deneyim serisi "Writing Life", kadınların geçmişteki ve günümüzdeki yaşamlarını kelimeler aracılığıyla yansıtacak.

Buse Saray BUSE SARAY 28 Mart 2024
Miu Miu’nun İlk Edebiyat Kulübü

Miu Miu, sanatı teşvik etmek için tasarladığı ve desteklediği kültürel deneyimler serisinin en yenisi olan Miu Miu Edebiyat Kulübü’nü tanıtıyor. "Writing Life" adı verilen kulüp, hem Miu Miu'nun kimliğini hem de günümüz kadınlarının yaşamlarının merkezinde yer alan söylemlerin yanı sıra tarih ve eğitim anlayışını daha da teşvik etmek için tasarlandı.



İki gün boyunca Milano’da sürecek etkinlik, Sibilla Aleramo ve Alba De Céspedes'in eserlerini yeniden odak noktası haline getirirken, söyleşiler, canlı performanslar ve çeşitli eğlenceler ile Miu Miu'nun çağdaş düşünceye olan bağlılığını daha da pekiştiriyor.

Avrupa'nın zengin edebiyat salonları ve sanat mirasından ilham alan, kadınların geçmişteki ve günümüzdeki yaşamlarını kelimeler aracılığıyla yansıtan bu etkinlik, 17-18 Nisan’da Circolo Filologico Milano’da saat 3-9 arası gerçekleşecek.

Miu Miu Edebiyat Kulübü, Aleramo'nun 1906'da ilk kez yayımlanan "A Woman" ve 1952'de yayımlanan De Céspedes'in "Forbidden Notebook" eserini ön plana çıkarıyor. Her iki eser de yüzyıllardır kadınların düşüncelerini, arzularını ve ideolojilerini ifade etmelerine olanak tanıyor. Eserler yazının yaratıcı gücünü göstermenin yanı sıra kadın bağımsızlığına değiniyor, şimdi ve gelecek nesillerin de aynısını yapması için ilham kaynağı oluyor


İtalyan kültürü, dili ve edebiyatı üzerine yazar ve araştırmacı Olga Campofreda tarafından küratörlüğü yapılan, aile, annelik ve iş de dahil olmak üzere kadının toplumdaki konumuna odaklanan fikirlerle ilgili sohbetlerin yanı sıra çığır açan yazarların sözlerinden yola çıkarak bir dizi panel tartışması ve performanslarda olacak.

Gündelik ve yaratıcı yaşamları hakkında konuşan çağdaş yazarlar ve yorumcular, geçmişin büyük edebi öğretmenleriyle etkileşime girerek miraslarının geleceği zenginleştirmesine olanak tanıyacak. Panelistler arasında 2000 Pulitzer Ödülü sahibi Jhumpa Lahiri, İtalyan yazar ve Strega ödülü finalisti Claudia Durastanti, sevilen yazar Sheila Heti, 2011 Campiello Opera Prima ödülü sahibi İtalyan yazar Viola Di Grado, Booker ödülü listesindeki yazar Selby Wynn Schwartz ve Çin asıllı İngiliz romancı, anı yazarı ve film yapımcısı 2017 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Birliği Ödülü sahibi Xiaolu Guo bulunuyor. Paneller, yazar ve küratör Lou Stoppard ve yazar, sunucu ve gazeteci Zing Tsjeng tarafından yönetilecek. Her iki günde, programın öğleden sonra akışında canlı müzik performanslarıyla birlikte etkileyici şiirler ve okumalar gerçekleştirilecek.

Miu Miu Edebiyat Kulübü'ne katılım için kayıtlar 6 Nisan'dan itibaren miumiu.com üzerinden yapılabiliyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.