MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN MODA SERGİLERİ

Londra'daki V&A Tim Walker sergisinden, Floransa'daki Museo Salvatore Ferragamo'ya kadar görülmeye değer birçok sergi var.

Radarımıza takılan sergilerin başında, önümüzdeki yıl Eylül ayında Design Museum'da sergilenecek olan 'Prada. Front and Back' geliyor. 2014'te Harrods'da açılan Pradasphere adlı küçük pop-up'ta, Miuccia Prada'nın dünyanın dört bir yanından eserlerinin retrospektif görüntülerini görmüştük. Ancak bu, sadece markaya adanmış ilk büyük müze gösterisi olacak. Eminiz ki gösteri, New York Metropolitan Sanat Müzesi ve Londra'daki Victoria ve Albert Müzesi'ndeki moda sergileri gibi rekor kıran kalabalıklar çekecek.

Radarımıza takılan tüm sergiler:

Prada. Front and Back- Design Museum

Tarih: Eylül 2020'ye kadar açık

Yer: Londra

Eylül 2020'de açılacak olan bu sergi, Miuccia Prada'nın kreatif yaklaşımını, ilhamlarını ve en önemli işbirliklerini sergileyecek.

70'lerin ortalarında aile şirketine katıldığından beri, markayı dünyanın en başarılı moda evlerinden biri haline getiren İtalyan tasarımcı, aynı zamanda stil ve kültüre de şekil verdi.

Tim Walker: Wonderful Things- Victoria & Albert Müzesi

Tarih: 8 Mart 2020'ye kadar açık

Yer: Londra

Bu sergi, modanın en özgün ve yaratıcı fotoğrafçılarından biri olan Tim Walker'ın kariyerine, çektiği en iyi fotoğrafların, filmlerin, fotoğraf setlerinin ve özel döşemelerinin gözünden bakacak.

Kate Moss ve Tilda Swinton gibi birçok tanıdık yüz görmeye hazır olun!

Accents of Style- Armani/Silos'ta

Tarih: 20 Şubat 2020'ye kadar açık.

Yer: Milano

Giorgio Armani; The Row, Joseph ve diğer hit markalar minimal tarza yönelmeden çok daha önce çok sevdiğimiz modern tarzda terzilik yapıyordu. İtalyan tasarımcının küratörlüğünü yaptığı bir sergi olan Accents of Style, podyumda ve kırmızı halıda gördüğümüz bir dizi şık arşiv aksesuarlarıyla tasarımcının etkisini gözler önüne seriyor.

Sergide, klasik Giorgio Armani çantalarını, ayakkabı ve mücevherlerinin yanı sıra eski reklam kampanyaları ve moda yazıları da sergilenecek.

Queer Looks- Brighton Müzesi

Tarih: Mart 2020'ye kadar açık

Yer: Brighton

Kökeni fark etmeksizin, cinsellik, cinsiyet veya ırk gibi çeşitli ön yargılarla karşılaşan insanların yaşam deneyimlerini anlamak önemlidir. "Queer" tanımı, Netflix'in Queer Eye adlı şovuyla birlikte artık iyice kültürel bilincin bir parçası haline geldi. Bu sergi stili, LGBTQ+ hakları için savaşan aktivistlerin çalışmalarını vurgulamak için bir araç olarak kullanıyor.

Sustainable Thinking- The Museo Salvatore Ferragamo'da

Tarih: 12 Nisan 2019-8 Mart 2020

Yer: Floransa

Bu sergi, Ferragamo ve çeşitli sanatçıların tasarımları aracılığıyla moda ve sürdürülebilirliği kutluyor ve sorguluyor. Tasarımcıların kendi deyimiyle bu sergi, "sanatçılara, moda tasarımcılarına, tekstilcilere ve iplik üreticilerine yeni teknolojiler kullanarak yeni projeler üretmeleri için bir fırsat tanıyor. Sanatçılar, bu serginin küresel bir yaklaşımı benimsemek ve ekosistemimizi korumakla ilgili olduğunu söylüyorlar.

Bu yaz yolunuz İtalya'ya düşerse, bu sergiye bir göz atın deriz.