Sevil Dolmacı Gallery Dubai Design District'te!

Sanat, tasarım ve modanın buluştuğu, Dubai’nin kalbi Design District’te, uluslararası platformda tanınan Ekrem Yalçındağ��ın “Natures” isimli sergisiyle kapısını sanatseverlere açtı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 14 Kasım 2023
Sevil Dolmacı Gallery Dubai Design District'te!

İstanbul’da 2020 yılında ana galeri mekânı olan Villa İpranosyan’da açılışını gerçekleştiren ve açıldığı günden itibaren önemli küratörlerle iş birliği yapan, sanatçı portföyünü genişleten ve önemli proje ve sergilere imza atan Sevil Dolmacı Gallery, Türk sanat sektörü üstünde etki yaratmak ve Dubai’de gelişmekte olan sanat ortamına katkıda bulunmayı hedefliyor.  

Bu vizyonla Sevil Dolmacı Dubai’nin açılışı Kunstforum Viyana’da, Robert Fleck’in küratörlüğünde düzenlenen “Seeing the World Anew” ve MoMA Dubrovnik’te “Natures” isimli iki müze sergisiyle uluslararası platformda tanınan köklü Türk sanatçılarından Ekrem Yalçındağ sergisi ile gerçekleşti. 

Sevil Dolmacı Dubai, Kasım 2023-Mayıs2024 tarihleri arasında Barry X Ball, Beverly Fishman, Bosco Sodi, Daniel Knorr ve Robert Janitz gibi uluslararası sanat alanının önemli isimlerini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. 

Mevcut sanat ortamını zenginleştirerek, kültürel alışverişi teşvik ederek yeni uluslararası yetenekleri bir araya getirmeyi amaçlayan Sevil Dolmacı Gallery, Dubai’nin canlı sanat ortamına dikkate değer bir katkı vadediyor. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.