Sónar 2024: Müzik, Moda ve İlhamın Buluşma Noktası

Müzik ve ilham dolu Sónar 2024'e hızlı bir bakış.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Temmuz 2024
Sónar 2024: Müzik, Moda ve İlhamın Buluşma Noktası

Sonar 2024, Barselona'nın gelişmişliği, yaratıcılığı ve teknolojisiyle bir kez daha en iyi müzik festivali seçildi.Etkinlik boyunca 154.000'den fazla katılımcıyla rekor sayıda müziksever Sónar'a akın etti.

Seyirciler, her zamanki gibi üç gün boyunca Fira de Montjuïc'te Sónar by Day ve Sónar+D'nin keyfini çıkardı.Cuma ve Cumartesi günleri ise Fira Gran Via'da Sónar by Night'ta şafak sökene kadar dans ettiler.

Sónar+D'nin bu edisyonunda 19 ülkeden 100'den fazla proje sergilendi. Yaratıcı endüstrilerin yeni gerçekliğine uyum sağlayan farklı aktörlerin nasıl dinleneceği, görüleceği ve anlaşılacağının önerildiği alanlar büyük ilgi gördü.


Üç çılgın gün müzik, performans ve konserlerle geride kaldı. Air, Kaytranada ve Paul Kalkbrenner gibi muhteşem sanatçılar sahne aldı ve Richie Hawtin, Charlotte de White, Jessie Ware, Ben Böhmer ve Floating Points gibi isimler unutulmaz performanslar sergiledi.

Bu tür müzik festivalleri sadece bize keyifli performanslar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda gerçek bir stil podyumu ve bitmek bilmeyen bir ilham kaynağı da oluyor. En son müzik trendlerini takip edebileceğiniz ve yeni fikirler edinebileceğiniz bir platform da diyebiliriz.

Festival modasında her zamanki gibi rahatlık için spor giyim şart. Dans etmek için hazır olun ve raver tarzı gözlükler, şapkalar, şeffaf aksesuarlar ve eşarplar ile tarzınızı tamamlayın. Sonar 2024 festival görünümlerinden ilham almak için fotogaleriye göz atmayı unutmayın.

Takip etmeye devam edin çünkü Sónar önümüzdeki yıl da edisyonlar düzenleyecek. Lizbon ve İstanbul'da gerçekleşecek festivallerin tarihleri henüz belli değil. Barselona edisyonunun ise 2025 yılında 12, 13 ve 14 Haziran tarihlerinde Fira Montjuïc ve Fira Gran Via'da gerçekleşmesi planlanıyor.

Bir sonraki festivali sabırsızlıkla bekliyoruz ve şafaktan akşam karanlığına kadar bol bol dans etmeyi sabırsızlanıyoruz!Yazı: Caroline Vidal Levesque
Fotoğraflar: Selim Soysal


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.