TAV Passport Üyelerine Özel Bir Sanat Deneyimi

TAV İşletme Hizmetleri, TAV Passport ve Primeclass Lounge ile bu yıl da Pilevneli iş birliğiyle Bodrum'da sanat dolu bir yaza hazırlanıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Haziran 2024
TAV Passport Üyelerine Özel Bir Sanat Deneyimi

Dünyanın 19 ülkesinde 90’a yakın yolcu salonu bulunan TAV İşletme Hizmetleri, deneyim kürasyonu odaklı hizmet yaklaşımını; sanat, gastronomi, eğlence ve sürdürülebilirlik temaları ile zenginleştirerek misafirlerinin seyahat deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki lounge deneyimini sanatın ilham veren ve farklı kitleleri buluşturan yaklaşımı ile birleştiren TAV İşletme Hizmetleri, globalde Primeclass yolcu salonlarında sanata yer vererek Türk ve lokal sanatçıların dünya çapında tanıtımına da katkı sağlamayı hedefliyor. Bu kapsamda, TAV Passport üyelik programı sponsorluğunda geçen yıl Türkiye’nin önde gelen sanat galerileri arasında yer alan Pilevneli ile başlattığı iş birliğini bu yıl da sürdürerek misafirlerini sanat ile buluşturuyor. Bu yılki program kapsamında, Milas Bodrum Havalimanı’nda yer alan Primeclass Lounge, Pilevneli’nin değerli sanatçılarından Mehmet & Kazım ikilisinin alana özel tasarladıkları enstalasyon ile sezon boyunca sanatseverleri ağırlayacak.Mehmet & Kazım’ın eserleri yaz boyu Bodrum Primeclass Lounge’da

Pilevneli ile ikinci kez hayata geçirilen iş birliği ile TAV Passport üyelerine özel bir sanat deneyimi sunmaya başlayan TAV İşletme Hizmetleri, Pilevneli sanatçıları Mehmet & Kazım’ın eserlerini ve mekana özel düzenlemesini sezon boyunca Bodrum Primeclass Lounge’da ziyaretçileriyle buluşturacak.

Eserlerinde stereotipleri ve propaganda stratejilerini konu alan Akal kuzenler, büyük şehirlerde günlük yaşamı gözlemleyerek sanata yansıtıyorlar. Kuralsız bir resim anlayışıyla şekillendirdikleri çalışmalarını, kırmızı beyaz tonlarını kullandıkları eğlenceli yaklaşım ile sanatseverlerle buluşturan ikili, geleneksel sınıflandırmalara ve sınırlamalara mizahi, sevecen ve insan canlısı bir üslupla karşı çıkıyorlar.

Mehmet & Kazım’ın; muzip figürler, ironik semboller ve eylemlerden oluşan çalışmaları, yaz sezonu boyunca Bodrum Primeclass Lounge’da ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak.

TAV Passport, Mehmet&Kazım'ın Pilevneli Yalıkavak'taki orjinal duvar resmininin de sponsorluğunu üstleniyor

Mehmet & Kazım’ın mekandaki duvar resminde karakteristik Edding çizimleri etkileyici bir şekilde büyütülüyor ve metropolleri 50 yıla aşkın süredir şekillendiren bir grafiti türü olan “throw-up”ları anımsatıyor. Francisco Goya'nın "Pinturas Negras"ından, 1950'lerin soyut ekspresyonistlerinden, Paul Klee'nin "Geschwister" tablosundan, Pierre Soulages’in eserlerinden ve Brooklyn, Bushwick’teki modern sahnelerden ilham alan Mehmet & Kazım’ın, kentsel yaşamı ve duyguları yakalayan benzersiz görsel dilleri Yalıkavak’ta sanatseverlerle buluşuyor. Tüm ikonografilerini New York sokaklarının çeşitli sembolleri ve izlenimleriyle oluşturan ikili, bu kez kırmızı olarak tasarladıkları duvar kağıtları ve baskıları ile New York'un canlı sokak dilini Bodrum'a taşıyor.

Mehmet & Kazım, “Sanatçı Konuşması’” ile sanatseverler ile buluşacak


TAV Passport, Temmuz ayı boyunca Pilevneli Yalıkavak’ta gerçekleştirilecek olan sergi turlarının ve “Mehmet & Kazım” ikilisinin konuşmacı olarak yer alacağı Sanatçı Konuşması’nın da sponsorluğunu üstleniyor.Eserlerinde yarattıkları kırmızı beyaz bir dünyanın yanı sıra, kentsel dünyayı 50 yıldan fazla bir süredir şekillendiren siyah yazı karakterlerine yer veren Mehmet & Kazım, kendilerine has sanat anlayışını Temmuz ayında gerçekleşecek Sanatçı Konuşması’nda sanatseverlere aktaracak.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.