DEM’DE ÇAY KEYFİ

DEM'DE ÇAY KEYFİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Mart 2014
DEM’DE ÇAY KEYFİ<#text>


<#text> Adı çaysız anılmayan İstanbul'un, yeni cazibe merkezi Karaköy yeni bir adrese kavuştu. 60 farklı çeşit sunan Dem adlı çay evi, titiz hazırlık döneminin ardından, mis gibi çay kokuları eşliğinde açıldı. Çay bağımlısı olanlar çok yakında buradan ayrılamayacak. Nereden mi biliyoruz? Dem'de beyaz, yeşil, oolong, siyah, tütsülenmiş, pu-erh, kırmızı çay ve bitki çayından oluşan zengin bir ürün yelpazesi var. Türkiye'de en çok tüketilen içecek olan çaya yeni anlamlar, tatlar katıp tanımını daha zenginleştirmek ve tüketiciyi çayın fonksiyonları hakkında bilinçlendirmek amacını taşıyan Dem; Karaköy'de zevkli, sofistike ve bir o kadar sade ve rahat bir buluşma noktası olmayı hedefliyor. Çayın çağrıştırdığı huzur, sıcaklık ve neşe gibi tüm iyi duyguları yansıtacak şekilde tasarlanan Dem, çay severlere yeni bir yeme ve içme tecrübesi vaat ediyor.~

MENÜDE NELER VAR?<#text> Kavunlu beyaz çaydan Hindistan cevizli siyah çaya, özel füme çaylardan mayalandırılmış kıymetli pu-erh çayına ve çeşit çeşit bitki çaylarına uzanan çay yelpazesiyle farklı damak tadına hitap eden Dem'de; Türk çayı da Diyarbakır çayı, Tirebolu çayı ve Hemşin çayı olmak üzere üç farklı çeşitte sunuluyor. Çin, Japonya, Sri Lanka, Hindistan, Kenya, Güney Afrika gibi çay ülkelerinden özenle seçilen çaylar, doğal meyve ve çiçeklerle harmanlanarak özgün lezzetler elde ediliyor.


<#text> Çay yanı klasikleri olan börek çeşitleri, simit ve peynirle kurabiyelerin de yer aldığı yiyecek menüsünde; çaylar için özel hazırlanan Hindistan cevizli Japon pudingi “Mizuno”, pişmaniyeli armut tatlısı, “panna cotta”, “matcha” çaylı kek, damlasakızlı kek gibi tatlılar öne çıkıyor. Mini hamburger, dürüm çeşitleri ve “panini” gibi doyurucu atıştırmalıklar servis ediliyor.


<#text>  İngilizlerin ünlü “beş çayı” geleneğinin Türk çay kültürüne göre yorumlanmış hali olan “Dem'de Beş'te”, şehrin yeni alışkanlığı olmak için adaylığını gösteriyor. Menüden seçilecek çay çeşitlerinden bir demliğin, küçük atıştırmalıklar eşliğinde servis edildiği bu özel seansta, İngilizlerin ünlü “scone”ları da krema eşliğinde sunuluyor.


<#text>


<#text> Adres:<#text> Kemankeş Mah. Hoca Tahsin Sokak No: 17 Karaköy, Beyoğlu-İstanbul 


<#text> www.demkarakoy.com


<#text>


<#text> Suzan YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.