HATİCE TEYZE’DEN KUTSAL ZEYTİNYAĞI

HATİCE TEYZE'DEN KUTSAL ZEYTİNYAĞI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Temmuz 2014
HATİCE TEYZE’DEN KUTSAL ZEYTİNYAĞI


Halkla ilişkiler sektörünün tanınmış isimlerinden Işıl Tan da, sonunda şehir hayatının yorucu temposunu geride bırakıp kendini doğanın ellerine teslim edenlerden. Sadece doğaya dönmekle kalmayıp; bir de Hatice Teyze Doğal Ürünler adını verdiği markasıyla zeytinyağı, sabun ve yöresel lezzetler üretmeye başlayan Işıl Tan'la bu keyifli kararı nasıl verdiğini konuşuyoruz. İstanbul'daki stresli hayattan neden uzaklaştığını şöyle anlatıyor: “Başarılı bir PR'cıyken tüm düzenimi, arkadaşlarımı geride bırakmak; zeytin ağaçları, köylüler, inekler, kuzularla dolu bir hayata gözlerimi açmaya karar vermek, çok da kolay olmadı.”


Öte yandan bu kararından hiç pişman olmadığı onun annesinin adını vererek açtığı dükkandan taşan enerjiden belli!

Dükkanın her yerinden mis gibi zeytinyağı ve sabun kokusu geliyor. Yarattığı zeytinyağı markası sağlık, lezzet ve doğal ortamı harmanlayarak geliyor sofralarımıza. Bir de Hatice Teyze'nin spesyalitesi sayılacak, Işıl Tan'ın kendi yapımı limon çiçeğinden şekersiz reçeller var. “Annem, cidden hayırlı kadınmış. Dükkanı hazırlarken hep karşımıza şahane köyler, evler, topraklar çıktı ve katkısız, lezzetli ürünler... Dükkanı yaparken dört bir yandan ürünlerle dolduk. Kısacası burası muhteşem bir bereketle donandı” diye anlatıyor süreci...~

Gözlerim raflardaki natürel sızma zeytinyağı şişelerinden birinin üzerindeki “Aromatik ova zeytininden elde edilmiştir” ibaresine takılıyor. Natürel, natürel sızma ve erken hasat olmak üzere üç çeşit zeytinyağı ürünü bulunuyor Işıl Tan'ın. Zeytinyağı şişelerindeki zarafet de göze çarpmayacak gibi değil. Şişeleri, üşenmemiş İtalya'da tasarlatmış. Bu arada zeytinle ilgili o kadar çok efsane anlatıyor ki, onu durdurmak mümkün olmuyor. “Bizim efsanemizse doğanın bize kutsal ağaçla sunduklarını lezzete dönüştürerek ölümsüzleştirmek istemekle başladı” diyor. Bodrum'da doğan Hatice Teyze markası, Milas'ın antik dönemden bu yana asırlardır sahip olduğu zeytin ağaçlarının lezzetli efsanesini devam ettiriyor.

METİN GÜRSOY

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.