İSTANBUL’DA VİETNAM LEZZETLERİ

Farklı bir mutfak deneyimlemek ve özel bir akşam yaşamak için ideal: Cochine.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 18 Şubat 2014
İSTANBUL’DA VİETNAM LEZZETLERİ


EBRU KILIÇOĞLU

‘Bu akşam ne yapalım?'


Popüler mekanların hepsine bir kere gidip, et, balık, tavuk spesyallerini, Türk, İtalyan, Fransız mutfağının lezzetlerini tadmış ve artık farklı lezzetlerin peşine düşmüşseniz, dahası bu yukarıdaki soruya verecek bir cevap bulamıyorsanız o zaman bir önerimiz var!

Mekanın adı Cochine. İstiklal'in Tünel tarafında Kumbaracı Yokuşu'nda yer alıyor. Özelliğiyse Vietnam yemeklerinden örnekler ikram etmeleri. Kendilerini Fransız-Vietnam mutfağından çeşitler sunuyoruz diye tanıtıyor olsalar da tavsiyemiz, bu mekana kadar gittiyseniz, Vietnam lezzetlerini bir de mekanın alameti farikası olan nefis kokteyllerini denemeniz.

Gerek et gerek balık içeren farklı roll'lar, özel baharatlarla lezzetlendirilmiş etler, Vietnam usulü pilav çeşitleri ve çok daha fazlası Cochine'in lezzet yelpazesinde yer alıyor.

Mekanın insanı rahatlatan ilginç rekoru, Tünel'in ucunda özel bir ‘centilmenler kulübü'ne girme hakkı kazanmışsınız hissi veriyor. Arada canlı müzik performansının da sergilendiği mekanda fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde diyebiliriz. Fakat lezzetle orantıladığınızda paranızın karşılığını aldığınızı söyleyebiliriz. Hafta sonları rezervazyonsuz gitmemeniz ise bir diğer tavsiye...

Adres: Tomtom Mahallesi, Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sok. 36A Beyoğlu
Tel: 0212 243 92 81
 Web sitesi: www.cochineistanbul.com

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.