Mucize meyve elma

Elma genelde herkes tarafından çok sevilen bir meyve... Bu lezzetli meyveyi seçerken dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var.

Sağlıklı yaşam ve dengeli beslenme için düzenli olarak meyve tüketmemiz gerektiği hepimiz tarafından bilinen bir gerçek.

Elma da bolca tüketilmesi gereken meyvelerden birisi.

Ayrıca elmayı çok farklı lezzetler yaratmak için de kullanıyoruz. Tatlılarda, salatalarda ve daha pek çok tarifte elma var. Örneğin elmalı kurabiye en çok sevilen lezzetlerden biri ve çay saatlerinin vazgeçilmezi.Internet’te arama yapıp elmalı kurabiye tarifi bulduktan sonra hayal kırıklığı yaşamamak için en iyi elmayı seçtiğinizden emin olmalısınız. Şimdi gelin, market alışverişinde elma alırken dikkat edilmesi gereken notalara bir göz atalım.- Sert olup olmadığını kontrol edin: Elmayı elinize alın ve üzerindeki küçük bir alan hafifçe bastırın. Kolayca içe çökmemeli ve yüzeyi sağlam olmalı.- İyice gözden geçirin: Yeterince sert olup olmadığına baktıktan sonra, kalitesinden tam olarak emin olmak için tüm elmayı dikkatle inceleyin. Meyve üzerindeki çeşitli izler (örneğin minik lekeler gibi) onun doğasından gelir ve kötü bir elma olduğu anlamına gelmez. Diğer taraftan, eğer bariz şekilde çürük ya da çürük belirtileri varsa bu elmalar alınmamalıdır.- Tüm çeşitleri tanıyın: Pazar ve marketlerde çok sayıda farklı elma çeşidi bulabilirsiniz. Tüm çeşitleri deneyerek damak zevkinize hitap edenleri tespit edebilirsiniz. Örneğin elmalı kurabiye için doğru elmayı seçmelisiniz. Web sitelerinde pek çok elmalı kurabiye tarifi bulabilirsiniz. Bu tarifler içerisinde de farklı elma çeşitleri için tavsiyeler görmeniz mümkün.- Elmanın rengi de önemli: Renk en önemli gösterge olmasa da seçim sırasında size yardımcı olabilir. Eğer elmanın tam bir rengi varsa bolca güneş ışığı emip güzel bir tat sunuyor demektir.- Son olarak elmayı koklayın: Kaliteli ve taze bir elmanın aroması da çok hoş olmalıdır. Alışveriş sepetine atmadan önce mutlaka önce koklayın. Kokusu, elmanın lezzeti konusunda size çok önemli bir ipucu verecektir.
.