TİKTOK'TAN YENİ BİR TARİF TRENDİ

Sağlıklı bir dondurma alternatifi.

Geçtiğimiz iki senedir trendleri sadece Instagram üzerinden takip etmiyoruz! TikTok sayesinde hayatımıza birçok farklı yiyecek girdi. Önce Dalgona kahvesi sonra bulut kurabiyeler ve şimdi ise donmuş bal! “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyiz! Süper sıcak günlerde rafine şekerli dondurmalara yönelmek istemiyorsanız, bu donmuş bal fikri çok hoşunuza gidecek. Üstelik bu trendde en sevdiğimiz şey ise hiç uğraşmanızı gerektirmemesi. Dalgona kahvesi gibi kolunuz ağrıyana kadar kahve çırpmıyorsunuz veya bulut kurabiyeler gibi uzun süre mutfakta hazırlık aşamasını beklemek zorunda değilsiniz. 


@gracemarywilliams

If you’re my dentist keep scrolling 😂🤭 #tiktokchallenge #frozenhoney #frozenhoneytrend #edibleslime #frozenhoneychallenge #kidscontent #funnyvideo

♬ original sound - gracemarywilliams


Eğer evinizde bir buzluk ve bal varsa bu trendi hemen deneyebilirsiniz. Başka hiçbir malzemeye gerek yok! Tüm TikTok trendlerinin zor olduğu iddiası bu trend ile bozulmuş oluyor…TikTok’ta donmuş balı yapanlarda gördüğümüz kadarıyla, evinizdeki bal kavanozundan balı alıp küçük bir kaseye koyup direkt buzluğa atabilirsiniz. Donduktan sonra buzluktan çıkarın ve en doğal ve lezzetli yaz ferahlatıcısını zevkle yiyin!


@beccabright2002

#honeyinabottle #frozenhoney #honeybee #fyp #trend

♬ original sound - beccabright2002


Tam aradığınız sonucu alabilmek için balı geceden buzluğa atıp sabah yiyebilirsiniz. Videolardan göreceğiniz üzere bal tam anlamıyla donmuyor ama biraz daha sert ve dondurma haline geliyor. Sonucu tahmin edebileceğinize göre süper soğuk ve tatlı bir lezzet! Geçirdiğimiz şu dayanılmaz sıcak günlerde sağlıklı bir alternatifiniz hazır. Hatta bakacak olursanız donmuş bal o kadar tatlı ki bir kaşık bile tatlı krizinizi çözmeye yetecektir.