SANAT ESERİ TADINDA SMOOTHIE BOWL’LAR!

“Yemesek de yanında yatsak!”

Spor sonrasında leziz smoothieler pek de açlığınızı bastıramıyorsa smoothie bowl trendini denemeniz gerekiyor! Instagram’da büyüleyici kareler yaratabileceğiniz smoothie bowllar en son yemek trendlerinden biri.

 

Meyveler ve tahıllar ile doldurabileceğiniz rengarenk tabaklar hem doyurucu hem de sağlıklı! Buz veya donmuş meyveler ile daha katı bir hale getirilen smoothielere protein tozları veya sağlıklı yağlar katabilirsiniz. Doğru yapıldığı zaman kolay sindirilebilen ve besleyici olan bu trend, bildiğiniz smoothielerden biraz daha fazla kalorili. Ancak hem damağınızı hem de bedeninizi mutlu edecek olan smoothie bowl’lar buna değer!

Kuru meyveler, granola barlar veya hindistan cevizi ile süsleyebileceğiniz kaseler ile Instagram sayfanızı bir yemek bloguna dönüştürebilirsiniz! Açai kaseleri ile başlayan trend, sağlıklı beslenme sevenleri tarafından smoothie bowllara dönüştü! Sadece spor öncesi veya sonrası değil, kahvaltı olarak da tüketebiledceğiniz bu trend, anti-oksidanları ve sağlıklı yağları ile güne zinde başlamanızı sağlıyor!

Yaz sıcaklarında dondurma yerine yiyebileceğiniz bu sağlıklı alternatif, tatlı krizlerinize sağlıklı bir çözüm olabilir… Sadece mideniz değil gözleriniz de bayram edecek!.