VEGAN BİR MEKAN

VEGAN BİR MEKAN

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Mart 2015
VEGAN BİR MEKAN
Bir sporcu ve veganın kendi gereksinimlerinden yola çıkarak kurdukları Level Up, yoğun hayat tempolarında sağlıklı beslenmeye, gerekli besin değerlerini almaya özen göstermek isteyen, ancak genellikle buna vakit ayıramayanların imdadına yetişen yepyeni bir mekan.


Güler yüzleri ve hoş sohbetleriyle, sizi samimi ve oldukça avrupai dükkanlarında ağırlayan bu ikilinin sunduğu bütün ürünler vegan. Gereksinimleriniz ve damak zevkiniz göz önünde bulundurularak hazırlanan menüdeki seçeneklerle günlük temel besin ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.


Hayvansal hiç bir gıda bulundurmayan ve çiğ ürünler kullanan Level Up`da 10`u aşkın smoothie ceşidi, salata, humus ve ihtiyacınıza yönelik bitkisel çaylar bulunuyor.


Oldukça zor bulunan bitkisel protein Spirulina yosunu ve Chia çekirdekleri hakkında da müşterilerini bilgilendiren mekan, bunların tüketimini de öneriyor.


Sporcular için ise protein tozu bulunduruyorlar. Ürünlerinde inek sütü kullanmayan ikili, sundukları süt bazlı smoothie'lerinde pirinç, badem ve hindistan cevizi gibi bitkisel sütler kullanıyorlar.

DONDURMA DA OLACAK
Düşünülenin aksine soya sütünün dahi zararlı olduğunu söylüyor, endüstriyel bir tarım ürünü olmakla beraber ostrojen oranını arttırdığı için tavsiye etmiyorlar. Bunların yanı sıra, yaz döneminin başlamasıyla kendi dondurmalarını üreteceklerini belirten ikili, doğal yağ ve kremlerini de üretmeye hazırlanıyor. Son olarak niye Level Up diye sorduğumuzda markanın kurucusu Olgun Yolçınar bize hiç beklemediğimiz bir cevap veriyor, meğer kendisi RPG yani Rol yapma oyunlarına düşkün olduğundan ilk dükkanının adını Level Up olarak tercih etmiş. Bu sevecen ikili, pazar günleri dahil haftanın her günü sizi birbirinden lezzetli ve sağlıklı ürünleriyle beslemek için kapılarını açıyor. 


Adres: Teşvikiye Mahallesi, Ahmet Fetgari Sokak, No 16/C, Şişli, İstanbul


Telefon: (0212) 227 00 90

NATASHA DACH

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.