YAZ MEYVELERİ İLE YAPABİLECEĞİNİZ 10 SMOOTHIE TARİFİ

Ferahlık, lezzet ve sağlık bir arada! Yaz meyveleri ile smoothie'nin keyfine varmak için ihtiyacınız olan tarifler...

Smoothieler son yılların en ‘havalı’ yiyecekleri arasında. En trend sağlık besinleri arasına yerleşen smoothieler yakın bir zaman önce ‘Smoothie Bowl’ formunu da almıştı. İçerikleri ile öğün yerine geçen veya sağlıklı bir atıştırmalık olan smoothieler aynı zamanda sıcak yaz ayları için süper bir enerji kaynağı. Meyve ve sebze pürelerinin yanı sıra isteğe göre yoğurt veya süt ile karıştırılan bu kremsi içecek doğru içerikler ile yağ yakımını artırırken aynı zamanda tok hissetmenizi sağlıyor. 

İsterseniz dondurulmuş meyveler veya buz ile blenderdan geçirebileceğiniz smoothieler tatlı krizleriniz için harika bir alternatif. Canınız pasta mı istiyor? Vişneli ve kakaolu bir smoothieye ne dersiniz? Çilekli tart mı yemek istediniz? Onun yerine çilekli limonata smoothieyi deneyin! 

Özellikle havalar ısınınca canımız sürekli tatlı, soğuk veya asitli bir içecek içmek istiyor. Tüm alternatiflerden çok daha sağlıklı olan smoothie genelde kahvaltı yerine tercih edilirken siz bunu sağlıklı bir öğün arası olarak görebilirsiniz. 

Vücudunuz için sağlıklı olan ama lezzet olarak pek de sevemediğiniz yiyecekleri tatlı meyveler ile dolu bir smoothieye ekleyebilirsiniz. Eğer evde sebzelerini yemeyen bir küçük varsa, smoothieler onlar için de eğlenceli ve renkli bir opsiyon. Besin değerleri yüksek olan bu yaz içeceği aynı zamanda sindirim sisteminizi güçlendirebiliyor. Süper yiyecek kategorisinin en renkli ve en lezzetli üyesi ile farklı tarifler denemeye hazırsanız fotogaleride yaz meyveleri ile 10 smoothie tarifi görebilirsiniz…