YEME İÇME DÜNYASININ MAÇKA’DAKİ YENİ ADRESİ: MADERA

Madera, ünlü İngiliz tasarımcı Lara Tyler imzalı dekorasyonu ve otantik ama geleneksel olmayan şekilde sunduğu lezzetlerle gün boyu konuklarını ağırlayacak.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Aralık 2022
YEME İÇME DÜNYASININ MAÇKA’DAKİ YENİ ADRESİ: MADERA

İlhamını lezzetin kaynağı olan ateşten ve tabiattan alan Madera, kendine özgü gastronomi ve ağırlama konseptiyle İstanbul yeme içme dünyasının en yenisi. İyi yemek, iyi sunum, iyi müzik ve iyi eğlence anlayışıyla günün erken saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar misafirlerini ağırlayacak olan Madera, canlı ve farklı Dj performanslarıyla eğlenceyi de odağına koyuyor. Deneyimli mutfak ekibine sahip olan Madera’nın Executive Chef’liğini ise Nihat Doğtürk üstleniyor. 80 kişilik deneyimli ekibiyle hizmet veren Madera’nın mekan tasarımı ise ünlü İngiliz tasarımcı Lara Tyler imzalı. Mağaradan ilham alınarak tasarlanan alçak oturumlu özel alanlarıyla farklı bir stil yakalayan Madera’da uluslararası açık mutfak standartları İstanbul’a özgü bir şekilde harmanlanıyor.  

İlhamı doğadan, lezzeti ateşten 

Çok alternatifli ve yaratıcı bir menü sunan Madera, açık ateşte pişen et ağırlıklı yemekleri ve paylaşımlıkları ile yenilikçi bir konsept üzerine kurgulandı. Yerel malzeme ve mutfağın global gastronomi teknikleri ve trendleri ile harmanlanarak oluşturulduğu lezzetler açık ateşle buluşup misafirlerin kendilerinin seçtiği zengin eşlikçilerle birlikte kişiye özel ve yaratıcı bir konseptte servis ediliyor. Madera’da sıcak, soğuk ve fırından olmak üzere üç konsept odağında paylaşımlı tabaklar, otantik ama geleneksel olmayan bir şekilde sunuluyor. Ana yemekler ise alışılmışın dışında, seçimin tamamen konuklara bırakıldığı eşlikçilerle sunuluyor. 

Kendi tabağınızı tasarlayabileceğiniz, her geldiğinizde odun ateşinde pişirme teknikleri ve çok alternatifli menüsü ile farklı bir kombinasyonla yeni bir lezzet deneyimi yaşayacağınız Madera’da; zengin kokteyl menüsü ve geniş şarap kavı ile lezzetlerin eğlenceli bir atmosferde tadına varmak mümkün. 

Şehrin en yenisi Madera, Feriye, dekk gibi markaları bünyesinde bulunduran c-paces yeme-içme grubunda yer alıyor. Kısa süre önce Maçka Lütfi Kırdar Kongre Merkezi önünde kapılarını açan dekk’in hemen üst kısmında yer alan Madera, gelenlere hem şehrin dinamizmini hissettiriyor hem de şehirden izole bir lezzet deneyimini boğaz manzarası ile yaşatıyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.