CİLDİ BESLEYEN LEZZETLER

Cildimizle dost olan, besleyen ve güzelleştiren sekiz besini açıklıyoruz.Cildinizi bir limon dilimiyle temizlemeye çalışmak limon içeriğine sahip, lüks bir bakım kremiyle temizlemekten oldukça farklı. Doğal içerikleri kullanarak ve bunları en basit yöntemlerle işleyerek hem duyularınıza, hem de cildinize hitap edecek ürünler geliştiren markaları tercih edebilirsiniz. Amerikalı Burt's Bees markası cilt için hayati önem taşıyan (şimdi okuyacağınız) sekiz besini ürünlerinde kullanmakla övünüyor. Bu sekiz besinin iyileştirici etkilerini hatırlatıp size de keyfini çıkarmayı bırakıyoruz.

LİMON YAĞI
Saçlara ve tırnaklara parlaklık vermesi ve ciltteki yağı dengelemesiyle ünlüdür.

NANE YAĞI
Isıtıcı etkisiyle kasların dinlenmesine yardımcı olurken; eşsiz aromasıyla zihinsel yorgunluğu azaltır ve enerji verir.

NAR ÖZÜ
İçeriğindeki zengin polifenol sayesinde güçlü bir antioksidandır. Serbest radikallerle savaşarak tenin hasar görmesini engeller ve cildin elastikiyetini artırır. Bu sayede kuru, çatlamış ve pürüzlü dudakların bakımını yapmaya yardımcı olur.

ALOE VERA
Yumuşatıcı, nemlendirici ve iyileştirici etkisiyle hasar görmüş ciltleri onarır.

AYÇİÇEĞİ YAĞI
Diğer bitkisel yağlardan daha fazla E vitamini içeren bu yağ, kolayca emilen yapısıyla; beraberinde bulunan vitaminler ve temel yağ asitlerinin etkisini artırır. Hücre yenilenmesine destek veren özelliğiyle “yeni yoğun renk” ve “ışıltı veren dudak” bakımlarında bulunur.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Hafif yapısıyla yumuşatıcı ve ferahlatıcı etkiye sahiptir. Mükemmel nemlendirici olmasının yanı sıra; cildin üzerinde koruyucu bir tabaka da oluşturur.

BADEM YAĞI
Hintlilerin geleneksel cilt bakımlarında kullandıkları badem yağı, cildi yumuşatmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda teni besler.

BAL
Arıların bize sunduğu bu tatlı içerik; yüzyıllardır yumuşatıcı etkisi, aminoasit, vitamin ve mineral kaynağı olmasıyla meşhur.

ESRA ÖZÜBEK