GÜZELLİK İÇİN KAHVE

Kahvenin yararları saymakla bitmez! İşte birkaç ipucu.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Ekim 2014
GÜZELLİK İÇİN KAHVE


Her sabah uyanmak için içtiğimiz kahve aslında güzellik rutinimizin de bir parçası. Faydaları saymakla bitmeyen kahve için şehir efsanelerini hepimiz biliyoruz ama biz size bilimsel açıklamalarla geliyoruz hanımlar!

Gözaltı şişkinliği için kullanın!


Sabahları içtiğiniz kahvenin (filtre kahve ya da türk kahvesi) kalan tortu kısmını soğumaya bırakın. Ilık hale gelen bu tortuyu göz altlarınıza yerleştirin ve 20 dakika bekleyin. Soğuk hale gelen kahveyi yine soğuk su ile yıkayın. Kahvenin içindeki kafein maddesi göz altınızdaki şişkinliğin tamamını alırken aynı zamanda çok daha uyanmış bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Selülitlere karşıyız!


İster Türk kahvesi olsun ister normal kahve ikisi içinde aynı kural geçerli. O da selülit giderici etkileri. Günlük hayatın stresi ile oluşan ve belki de çoğu zaman sporla bile gitmeyen selülit için kahveyi deneyin. Kuru cildinize masaj yaparak uygulayın ve daha sonra ılık su ile durulayın. Kan akışını çok daha hızlı hale getiren kahve, içindeki anti oksidanlar sayesinde ölü hücrelerden de kurtulmanızı sağlıyor. Böylece selülitlerinize veda edebilirsiniz! Tabii, kahve masajını yaparken, unutmamanız gereken bir nokta: Kahvenin masajı selülitleri gideriyor ama çok fazla kahve içmek de aynı oranda artırıyor! O yüzden kahve tüketimini sınırlamanızda fayda var...  

Saçlarınız için de deneyin!


Kahverengi saçların en önemli problemlerinden biri de bir süre sonra canlılığını kaybetmesidir. Siz de kuru ve mat saçlardan şikayetçiyseniz, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Basit olarak kahveyi saç kreminizin içine karıştırıyorsunuz, saçınıza uyguluyorsunuz ve normal bir durulama yapıyorsunuz. İşte çok daha canlı ve parlak saçlara kavuştunuz bile!

Son olarak yüzümüze kullanıyoruz!


Çok daha canlanmış bir cildi kim istemez? Hem de evde yapılan bir tarifle. Biliyoruz çoğu zaman bu tarifler adını bile duymadığınız yağları içeriyor ama bizimkisi o kadar karmaşık değil. Tek yapmanız gereken iki yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı türk kahvesini karıştırmak. Haftada bir defa yapacağınız bu maske ile cildiniz olduğundan çok daha sağlıklı ve ışıl ışıl gözükecek.

EMEL OKŞAR

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.