SINIR TANIMAYAN GÜZELLİK TRENDLERİ

Makyaj alışkanlıklarınızı değiştirmeye hazır mısınız? 2020'de makyaj trendleri cesur görünümlerin hakimiyetinde. Sınır tanımayan makyaj trendleri bu yılı daha özel kılıyor.

2019 güzellik trendleri deneysel bir yön izlerken, 2020’de artık dramatik trendleri benimsiyoruz ve sanki her zaman böyle tarzlar uyguluyormuş gibi davranıyoruz! Artık neon farları ve işlemeli makyajları sadece festivallerde ve gece stilinde değil her daim kullanıyoruz. Eskisi gibi gözümüzü korkutmayan ilginç trendler, günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Instagram’da neredeyse her gün gördüğümüz rengarenk ve değişik makyaj uygulamalarını deneme vakti geldi. İlkbahar 2020 defilelerinde gördüğümüz makyaj trendleri süratle kırmızı halıya ve Instagram sayfalarına taşındı. Gördüğünüz eksantrik makyajlara karşı “Bunu nerede kullanacağım?” diye sitem ediyorsanız: “Her yerde!” diye cevap vermek istiyoruz. 

İki farklı uçta olan makyaj trendleri arasında doğallık kadar abartılı görünen stiller de var. 60’lı ve 90’lı yıllara kadar tüm dönemlerden esinlenen makyaj trendleri, tıpkı kıyafetler gibi retro stillerden uzaklaşmıyor. Bir gün 60’lı yıllardan Twiggy olurken diğer gün ise 90’lardan Naomi Campbell stilini deniyoruz. Bizi eğlenceli bir zaman yolculuğuna dahil eden makyaj trendleri aynı zamanda sahil esintilerini ve fütüristik çizgileri şehir stiline taşıyor. Sınır tanımayan makyaj trendlerini incelemek için aşağıya göz atabilirsiniz…

DOĞAL IŞILTI

(Getty Images)

Makyajda aydınlatıcı tutkumuz sona ermiyor! Ancak bu yıl simli highlighter ürünlerinin yanı sıra doğal ışıltıya yöneliyoruz. Nemli görünümlü ciltler, sahil stilini şehre taşıyor. Kremler, nemlendiriciler veya balsamlar ile deneyebileceğiniz bu ‘doğal ışıltı’ görünümü ile güzellik ve modadaki natürel etki sürüyor. İlkbahar 2020 defilelerini ele geçiren pürüzsüz ve ıslak görünümlü ciltler ile adeta her daim denizden yeni çıkmış gibi görüneceğiz!


SOĞUK TONLAR

(Getty Images)

Renkli göz makyajı sadece Instagram’ın değil, kırmızı halının da favorileri arasında. Genelde kırmızı, turuncu veya pembe gibi sıcak tonlarda gördüğümüz renkli farlar, 2020’de soğuk tonlara yöneliyor. Metalik morlar, çarpıcı maviler ve neon yeşiller ile etkileyici bakışlara imza atabilirsiniz. Havalı ve soğuk tonlar, sezonun en trend göz makyajları arasında. 


GEOMETRİK EYELINER

(Getty Images)

Geometrik eyeliner trendi son ayların en popüler makyaj stillerinden biri. Gözlerinizi bir tuvale dönüştüren eyeliner şekilleri ile eklektik tarzlar deneyebilirsiniz. Metalik, renkli veya neon göz kalemleri ile uygulayabileceğiniz beklenmedik çizgiler, klasik siyah eyelinerların en renkli alternatifi olabilir! Bu trendi, işlemeli göz makyajları ile birleştirebilirsiniz!


ALLIK İSTİLASI

(Getty Images)

Allıklardan çok da söz etmiyoruz… Ancak 2020’de bir allık istilası söz konusu. Yorgun ve uykusuz olduğunuz günlerde yüzünüze canlılık katan allıklar, bu yıl ekstra boyutlarda. 70’li yıllardan esinlenen bu görüntü, elmacık kemiklerinizden gözlerinize kadar sürülüyor. Adeta bir maske görüntüsü yaratan yoğun allıklar ile değişik makyaj stilleri yaratabilirsiniz. 


İŞLEMELER

(Getty Images)

2020’nin mottosu: eğer yüzünüze bir şeyler yapıştırıyorsanız, muhtemelen doğru yapıyorsunuz! Tırnak yapıştırmaları, taşlar, simler… Hepsi trend! İlkbahar 2020 defilelerinde gördüğümüz işlemeli ve taşlı makyajlar, yılın tüm günlerini bir festivale dönüştürüyor. Gece makyajında alışkın olduğumuz ışıltılar gündüz makyajında da görülüyor. 


YENİ KLASİKLER

(Getty Images)

90’ların süper modelleri son dönemlerde yeniden popüler olması bu trendin en büyük etkenlerinden biri! Koyu ve mat göz makyajı, kahverengi dudak kalemleri, keskin hatlı kaşlar ve çok daha fazlası! Makyajda bu sefer de doksanlı yılları ziyaret ediyoruz. 


ÖRÜMCEK KİRPİKLER

(Getty Images)

Lucy Boynton’a bir kez daha teşekkür ediyoruz! Geçtiğimiz sene SAG Ödülleri'nde 60’lar ilhamlı makyajı ile güzellik trendlerini şekillendiren Boynton etkisi sürüyor. Dönemin efsanevi modeli Twiggy’nin göz makyajından ilham alan örümcek kirpikler için sadece üst değil alt kirpiklerimizi de abartılı bir şekilde uzatıyoruz. Türkan Şoray veya Filiz Akın bakışlarına hazır olun!

YENİ NESİL CİLT BAKIM ALETLERİ 

YENİ K-BEAUTY AKIMI: KREMSİ CİLTLER 

HASSAS CİLTLER İÇİN 10 MAKYAJ TEMİZLEYİCİ