AİLENİZİN GÜNLÜK RUTİNİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR HALE GETİRMENİN 5 YOLU

Sürdürülebilir bir gelecek için bu alışkanlıkları hayatımıza sokmaya ne dersiniz?

Son zamanlarda daha da yüzyüze geldiğimiz iklim krizi, hepimize üzerimize düşen sorumlulukları sorgulatıyor. Sürdürülebilirlik adına, üstümüze düşeni daha iyi hesaplayabilmemiz için, biraz dürüst olmanın zamanı geldi... İtiraf edelim, çoğu zaman, bizi daha bilinçli bir yaşam tarzından alıkoyan şey, çok daha bilinçli olmanız gerektiği gerçeğidir. Ama ya gördüğümüz çevreci topluluk, çok özel bir yeraltı kulübü değil de, hepimizin davetli olduğu imrenilecek bir partiyse?

Daha sürdürülebilir olmak söz konusu olduğunda, yapmanız gereken ilk şey dramatik yaşam tarzı değişikliklerine gitmek değil. Bu bizim için de, gezegen için de harika bir haber. Küçük adımlar da, gezegenimiz için çok önemli sonuçlar doğurabilir. Kullandığınız plastik miktarını veya çevreye yük olan malzemeleri azaltmaya odaklanmak, sürdürülebilir bir yaşama başlamak için en güzel ve basit yollardan biri.

Günlük rutininizi en hızlı yoldan daha sürdürülebilir hale getirmenin 5 yolunu aşağıda görebilirsiniz…


1- RUTİNİNİZİ YEŞİLLENDİRİNSürdürülebilirliği benimsemek için hayatınızı tamamen değiştirmenize gerek yok. Aslında aldığınız çoğu şeyin, daha çevre dostu opsiyonları da bulunabiliyor. 2019'da dünya çapındaki tüketicilerin %52'si satın alma kararlarında eko-kimlik bilgilerini dikkate aldığını ve market raflarındaki temel ihtiyaçların birçok sürdürülebilir alternatifinin bulunduğunu belirtti.

Örneğin ıslak mendiller, çoğumuzun her gün kullandığı pratik bir ürün. Ancak ıslak mendillerin ambalajları, sürdürülebilir olmayan plastikler içeriyor. DeepFresh'in Probiyotik Bebek Mendilleri, Botanik kökenli VEOCEL™ Lyocellel elyaflar içeriyor. Sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan gelen ve sürdürülebilir ağaç kaynaklarından elde edilen elyaflar çevre için büyük fark yaratıyor. Güvenli ve temiz sertifikalı seçenekler ile ıslak mendillerinize kolayca yeni alternatifler bulmanız mümkün! DeepFresh Probiyotik Bebek mendillerinin pediatrik ve dermatolojik olarak test edilmiş ve vegan sertifikalı olması da başka bir avantaj.


2- DOĞRU TRENDLERİ BENİMSEYİN


Hepimiz, harika bir stile sahip olmanın kendini ifade etmek için önemli olduğunun farkındayız fakat doğru trendleri seçmek de bir o kadar önemli. 2020 itibariyle moda sektörü için en büyük fırsat olarak görülen sürdürülebilir moda, bu doğru trendlerin başında geliyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesindeki marka şeffaflığı ile tüketiciler, trend döngülerine yönelik farkındalığı yüksek bir yaklaşımla ilerliyor ve bilinçli satın alma kararları vererek markaların dünyaya olan etkilerini göstermelerini talep ediyorlar.

Ufak değişimler ile daha sürdürülebilir bir tüketici olabilirsiniz, ikinci el veya vintage satın almaya kadar daha çevre bilincine sahip moda seçimlerine geçmenin birçok yolu var. Bunlar yalnızca yetişkin modası için değil, bebek ve çocuk giysileri için de geçerli. Çocuklar oldukça hızlı büyüdüğü için, ebeveynler sürekli büyüyen çocukları için kıyafet alma döngüsü içerisinde. Üstelik bu kıyafetlerin çoğu çok az veya hiç kullanılmadığı için yepyeni olarak kullanımdan kalkıyor. Çevrenizdeki ebeveynlerle kıyafet takası veya bir kıyafet dönüşümü düzenlemek, çocuğunuzun kaliteli parçalarının daha uzun kullanım süresine sahip olmasını sağlayabilir.

3- ÇANTANIZDA ÇEVRE DOSTU  ÜRÜNLER BULUNDURUN 


Anneyseniz, çantanızda her zaman en az bir paket bebek mendili bulundurursunuz. Özellikle küçük bir bebeğiniz varsa, ıslak mendiller hijyen ve temizlik için en kullanışlı şeylerden biri. İlk bakışta çok çevre dostu görünmeyen ıslak mendillerde, bazı temiz markaları tercih edebilirsiniz.

DeepFresh Probiyotik ıslak mendilin içeriğinde bulunan VEOCEL™ elyaflar, yenilenebilir ormanlardan elde edilen hammaddeleri sayesinde doğada çözünebiliyor.

Ebeveyn olsanız da olmasanız da, dikkate almanız gereken başka çevre dostu unsurlar da var. Yanınızda yeniden kullanılabilir metal pipetler taşıyabilir, dışarıdan öğle yemeği aldıysanız bambu çatal bıçak takımı kullanabilir ve doldurulabilir su şişesi veya termos taşıyabilirsiniz.

4- YEREL DÜŞÜNÜN


Muhtemelen sabah smoothie’nizdeki malzemeler, sandığınızdan çok daha uzaklardan geldi. Alışveriş yaparken yerel düşünmek, gıda söz konusu olduğunda gitgide daha sağlıklı bir gezegen anlamına geliyor.

Yerel kaynakları bulmak yemek yolculuğuna başlayan bebeklerin, mevsim sebze ve meyvelerini keşfetmeleri, tatmaları, test etmeleri ve tercihlerini geliştirmeleri için harika bir fırsat. Yerel kaynaklar ailenizin en taze sebze meyveleri almasını ve karbon ayak izinizin azalmasını sağlar. Her zaman alışveriş yaptığınız yerler yerine, yerel pazar tezgâhlarını ve esnafları bulabilirsiniz.

5- HAYATI YAVAŞ YAŞAYIN


Yürüyüş, e-bisiklet ve hatta paten kayma, 2020'de dünyayı saran sokağa çıkma yasağından sonra tercih edilen ulaşım yolları haline gelirken; günlük yolculuğunuzda kullandığınız araçları doğada bir yürüyüşle değiştirmenin birçok zihinsel, sürdürülebilir ve anında yakalamaya değer faydası var.

Araştırmalar, kısa yolculuklar için araba yerine bisiklet tercih etmenin, seyahat emisyonlarınızı %75 oranında azaltmak gibi büyük bir etkisi olduğunu gösteriyor. Seyahatlerinizde bisiklete binerseniz, DeepFresh Probiyotik Bebek Mendili, hassas cildi tahriş etmeden tazelemek için iyi  bir seçenektir.

Günlük temel ihtiyaçlarınızı, Deep Fresh Probiyotik Islak Mendilleri gibi çevre bilincine sahip alternatifler ile değiştirin. 


Bu bir reklamdır.