BEBEK GİBİ BİR CİLDE SAHİP OLANLARIN 5 SIRRI

Genç ve sağlıklı ciltler için ipuçları...

Kimi insanlar ileri yaşlarda bile bebek gibi bir cilde sahip olabiliyor.Yaş almanın ve yıpratıcı dış faktörlerin etkilerini minimuma indirebilen bu insanları pırıl pırıl parlayan, genç ve temiz ciltlerinden kolayca tanıyabilirsiniz. Peki, onların cildinin bu sağlıklı ve genç görüntüsünün sırrı nedir? İşte bebek gibi bir cilde sahip olanların 5 sırrı.

1. Yaşlanmaya karşı bilinçli olmak çok önemli

Her şeyden önce, bireylerin yaşlanmaya karşı bilince sahip olması, sağlıklı bir cilt ve genç bir görünüm için nelere ihtiyacı olduğunu biliyor olması çok önemlidir. Bu bilinci ilerleyen yaşlarda değil, genç yaşlarda edinmek; zamanın yıpratıcı etkisine karşı cildi koruyarak, yaş almanın negatif etkilerini ertelemek ve yavaşlatmak anlamına gelir. Diğer bir deyişle, yaşlanmaya karşı savaş açmak için hiçbir yaş erken olmadığı gibi, geç de sayılmaz.

2. Hyaluronik asit ve kolajen

Bebeksi bir cildin en önemli yapı taşları; cilt dokusunun canlı ve pürüzsüz görünümünden sorumlu olan hyaluronik asit ve kolajendir. Kolajen kırışıklıkların görünümünü azaltan ve cildi elastik kılan bir proteindir. Hyaluronik asit ise kendi moleküler boyutundan 1000 kat daha fazla su tutma kapasitesiyle cildin nemini korumasını sağlayan doğal bir bileşendir. Üstelik kolajen liflerinin oluşumu ve korunmasında görev alır. Bu iki madde, bir bebeğin cildine dokunduğunuzda hissettiğiniz  o yumuşacık ve pürüzsüz dokunun sırrıdır. Doğduğumuz andan itibaren vücudumuzda var olan hyaluronik asit ve kolajenin miktarı ve üretimi ne yazık ki  zaman ve dış faktörlerin etkisiyle giderek azalır. Bu da cildin kurumasına, kırışmasına, deforme olmasına neden olur.

3. Hyaluronik asit ve kolajen nasıl kullanılmalı?

Hyaluronik asitin cilt üzerindeki nem dengesine etkisini görebilmek için gün içerisinde en az 1,5-2 litre kadar su tüketmek gerekiyor. Kolajen ise büyük bir protein olduğundan cilt tarafından emilimini artırmak için belirli teknolojilerle küçültülmesi önemli bir fark yaratıyor. Kolajenin yüksek oranda cilde kazandırılması, cilt altı dokunun bütünlüğünü sağlamaya ve kırışıklık oluşumunun azaltılmasına destek oluyor. Bu iki maddeyi gıdalar yoluyla edinmek mümkün ama bunun için çok fazla miktarlarda gıda tüketmek gerektiğinden birey yüksek miktarda kalori almak zorunda kalıyor. Bu da kilo almaya, yağlanmaya, diyabete yol açabiliyor. Yani günlük öğünlerimizle ihtiyacımız olan nem ve hyaluronik asit miktarını karşılamamız mümkün olamıyor. Daha pratik olarak, hyaluronik asit ve kolajen dışarıdan takviye edici gıdalar yoluyla alınabiliyor, bu sayede cilt dokusunun eksikliklerini tamamlayarak cildin nem ve elastikiyetini yeniden kazanması sağlanıyor.

4. Doğal kolajen üretimi nasıl desteklenir?

Kolajeni takviye besinlerle almanın yanı sıra, vücudun doğal kolajen üretimini de desteklemek oldukça önemli. Bu nedenle, dışarıdan kolajen takviyesiyle aynı zamanda vücudun doğal kolajen üretimini de uyarmak gerekiyor. C vitamini doğal kolajen oluşumunu tetiklemekle birlikte, güçlü antioksidan etkinliğe sahip bir vitamin olduğu için cilt hücrelerini de koruyor. Ayrıca, cilt sağlığının vazgeçilmez vitaminlerinden biri olan ve ‘’güzellik vitamini’’ olarak da bilinen biotin ile de genel cilt sağlığını desteklemek sinerjik bir şekilde etkiyi  arttırabiliyor.

5. EuRho®Vital Hyaluronsäure plus Kollagen & Biotin ile cildinizin güzelliğini geri kazanın

Sağlıklı ve bebeksi bir cilde sahip olmak isteyenlerin gizli silahı; EuRho®Vital’in cilt bakımı konusundaki önemli ürünü Hyaluronsäure plus Kollagen & Biotin kapsülleridir. Kolajenin emilimini arttırmak amacıyla Peptan teknolojisini kullanılan bu ürününde, daha kolay absorbe edilebilen kolajen peptidlerine bölünmüş Tip1 kolajen bulunuyor. EuRho®Vital Hyaluronsäure plus Kollagen & Biotin kapsülleri, içeriğindeki hidrolize kolajen peptitleri, hyaluronik asit, biotin ve C vitamini ile cildinizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayarak cildinizin güzelliğini geri kazanmanıza destek oluyor. 

#CildinİyiHali #CiltBakımı #Güzellik #AntiAging #HyaluronikAsit #Kolajen #Biotin #CVitamini #EuRhoVitalTurkey

EuRho®Vital Hyaluronsäure plus Kollagen & Biotin ürününü hemen incelemek için Instagram sayfasını ziyaret etmenizi de tavsiye ediyoruz.