KIŞ DETOKSU İLE ARINMA ZAMANI

Havalar soğudu ve beslenme alışkanlıklarımız biraz değişti. Yaz aylarında pişmanlık yaşamamak için kış detoksunu deneyin.

Kış aylarında artan kalori ihtiyacının bir sonucu olarak hem de kalın kıyafetlerin arkasına saklanmanın etkisiyle kilo almaya başlıyoruz. Bu aylarda havaların soğuması ile birlikte şekerli ve yağlı beslenme alışkanlıklarına kolay bir şekilde dönülüyor. Kış aylarında kilo almak istemeyen, fazla kiloları ile bu kış vedalaşmak isteyen herkes için Diyetisyen Mahir Tekgöz, kış detoksu hakkında çok değerli bilgiler paylaştı.

Kilo vermek, vücutta oluşan ödemlerden kurtulmak ve vücudu toksinlerden arındırmak için en etkili yöntem ise detoks uygulamaları. Kilo verme sürecinde önemli bir destekçi olan bu uygulamalar aynı zamanda arınma sağlayarak sağlık açısından da önemli faydalar elde etmeyi mümkün kılıyor.

Kış Detoksu Nedir?

Kış mevsiminde kolay bir şekilde uygulamanın mümkün olduğu, kış sebze ve meyvelerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı detokslara 'kış detoksu' deniyor. Her mevsime uygun detoks içeriklerinin tercih edilmesinin temel nedeni, zamanında doğal olarak yetiştirilen ürünlerin kullanılması ile detoks uygulamaları gerçek hedefine ulaşmasıdır. Organik meyve ve sebzelerin suyunun soğuk sıkım teknikleri ile elde edilmesi sonucunda hazırlanan detoks içecekleri, kilo vermek isteyenler için büyük bir destek sağlarken aynı zamanda vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı oluyor.

Detoks Uygulamalarının Faydaları

Detoks yapmanın pek çok faydası olduğunu söylemek mümkün. Bu uygulamaların en yaygın üç faydası ise kilo vermeyi desteklemeleri, ödem atımını hızlandırmaları ve vücudu arındırmaları. Ancak detoks uygulamalarının faydaları sadece bunlarla sınırlı değil. Düzenli ve elbette uzman kontrolünde yapılan detoks uygulamaları sayesinde sindirim sisteminin düzenlenmesi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve enerji artışı yaşanması gibi faydalar elde edilebilmektedir. Ayrıca daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak, saçların gür ve güçlü olmasını sağlamak için de detoks uygulamaları önerilmektedir.

Kişiye özel hazırlanan kış detoksu ve diyet programı ile konforlu ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün oluyor. Bir yandan kilo verirken bir yandan detoksun diğer faydalarının vücuda yansıması ile kişilerin görünüşünde ciddi bir değişim meydana geliyor. Bu sayede kişilerin özgüvenlerinde artış ve başaracaklarına olan inançlarındaki gelişme kilo verme sürecine yansıyarak önemli bir motivasyon kaynağına dönüşüyor.


Doğal Güzellik: Cildinize iyi gelen besinler


Ödemden bu içeceklerle kurtulun!


Etİketler