MARGOT ROBBIE KARANTİNA RUTİNİNİ ANLATTI

Akıl sağlımızı korumak çok önemli!

Kalemlerinizi hazırlayın çünkü Margot Robbie Coronavirüs salgını sonucunda oluşan sosyal izolasyon süresinde akıl sağlığını koruma yöntemlerini anlattı. Child Mind Institute’un Instagram hesabından paylaşılan bir videoda yer alan Robbie, yaşadığımız sağlık krizinde nasıl pozitif düşüncelerini koruduğunu paylaştı. 

Mental sağlıkları ve öğrenim bozuklukları konusunda sıkıntı yaşayan ailelere ve çocuklara yardım eden Child Mind Institute, bireylerin hayatını değiştirmeyi hedefliyor. Kurumun hesabından kendi metodlarını anlatan Robbie, “Bir sürü liste yapıyorum. Gün boyunca, kısa dönemli, uzun dönemli, eğlenceli ve eğlenceli olmayan her şey için listelerim var. Liste yapmak aklımdakileri kağıda dökmemi sağlıyor ve o gün listemi tamamlayamazsam kendi üzerimde stres yaratmıyorum, bir sonraki gün kaldığım yerden devam ediyorum” dedi. 


Eşi Tom Ackerley ile beraber Los Angeles’ta karantinada olan Robbie, hayranlarına da mental olarak uyguladıkları rahatlatıcı yöntemleri sordu. “Sanırım zihninizi rahatlatmaya yardımcı olan şeyleri düşünmek ve kendinize bunu uygulamak için zaman vermek zaman ayırmaya değer” diye ekleyen Robbie, liste yaparak kendine pozitifliği hayatında tutmayı hatırlatıyor. 

Robbie gibi Child Mind Institute’un Instagram hesabında yer alan Emma Stone, sosyal izolasyon süresi boyunca mental sağlığını nasıl koruduğunu anlatmıştı. “Evin etrafında müziği son ses açarak dans ediyorum ve içimdeki sıkıntıyı dışarı atıyorum” diyen Stone, “Herhangi bir egzersiz zihnime yardım ediyor. Ama dans etmek favorim, çok saçma ve çok gevşek oluyorum ve bu benim için işe yarıyor gibi görünüyor” diye eklemişti.

Zihninizdeki huzursuzluğu ve stresi atmak için hem Margot Robbie’nin hem de Emma Stone’un yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Dans etmek sizde işe yaramıyorsa Robbie’nin liste yapma ve not tutma yöntemine yönelebilirsiniz. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre insanlar yapmaları gereken şeyleri kağıda döktükleri zaman daha verimli oluyorlar. 2011’de yapılan bir araştırmada sadece bir plan yapmanın anksiyeteyi azalttığı bulunmuştu. Evinizde bir sürü renkli ve sevimli defter ve ajanda olduğuna eminiz ancak yeni bir kırtasiye malzemesi almak için bir neden arıyorsanız, liste yapmak aradığınız bahane olabilir! Bunun için fotogaleride sizin için seçtiğimiz defterleri ve ajandaları inceleyebilirsiniz…