OLUMLAMA NEDİR?

Olumlama hakkında merak edilenler...

Olumlama çalışmaları negatif düşüncelerden arınmak ve pozitif düşünceleri benimsemek adına yapılan çalışmalardır. Olumlu şekilde hazırlanmış belirli düşünce kalıpları belirli rakamlarla tekrar edilerek bilinçaltına gönderilir. Bunun için en etkili yöntem 21 gün kuralıdır. 21 gün tekrar edilen her şeyin bizim için bir alışkanlık haline geldiğini biliyoruz. Aynı şekilde bir kötü alışkanlığımız varsa da 21 gün uzak durarak kötü alışkanlıklarımızdan kurtulabiliriz. Burada önemli olan inanarak bu olumlamaları yapmak olacaktır. İnanmadan yaptığımız hiçbir şeyin bize bir katkısı olmaz.

Peki Biz Bu Telkinleri Hangi Konularda Yapabiliriz?

Para kazanmak, doğru ilişkiyi hayatımıza çekmek, kendimizi iyi hissetmek, güven duymak, kendimize güvenmek, ata karmalarımızdan kurtulmak, zenginleşmek, huzurlu bir hayat sürmek, kendimizi affetmek, bir başkasını affetmek, kalbimizi sevgiye açmak, yeniden başlamak, sezgilerimize daha fazla kulak vermek, mutu hissetmek, kötü yemek yeme alışkanlıklarından kurtulmak, kilo verememe konusundaki blokajları yıkmak, kilo alabilmek, kendi gücümüzün farkına varmak, arınmak, enerjimizi yükseltmek ve daha gibi bir çok konuda olumlama yapabilir ve bundan sayısız faydalar sağlayabiliriz.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Öncelikli olarak bir seferde tek bir konuya odaklı olarak olumlama yapmalıyız. Örneğin zenginleşmek ve kıtlık psikolojisinden uzaklaşmak için olumlama yapmak istiyoruz. Öncelikli olarak zihnimizi sakinleştirmeliyiz ve hatta uygun bir durumda isek yoga ve benzeri çalışmalarla bedenimizi de rahatlatabiliriz. Beden ve zihin bütünsel olarak gevşemesi böyle bir çalışmada oldukça faydalı olacaktır. Sonrasında biraz loş ışıklı bir odada bu çalışmayı yapabiliriz. Odaklanmak için hafif bir meditasyon müziği ve uykuya dalmayacağımızdan eminsek mum yakmak tercihen faydalı olacaktır. İlk önce sorunu kabul etmekle başlamak ve var olan problemi tekrar edip kendimizi affettiğimizi söylememiz gerekir. Örneğin kıtlık psikolojisine sahipsek, bunu biliyorum ve kendimi affediyorum şeklinde bir düşünce ile olumlama çalışmasına başlayabiliriz. Olumlama çalışmasının öncesinde nefes egzersizleri yapmak oldukça faydalı olabilir.

Olumlama cümlesini sakin bir şekilde ve inanarak arka arkaya 21 kere tekrar etmek bilinçaltına mesajın gitmesi için yeterli olacaktır. Burada önemli olan kurduğumuz cümlenin anlamını özümsemek ve içselleştirmektir. Zaman zaman belirli çakra alanlarımızda blokajlar yaşarız. O zaman olumlama cümlelerini ne kadar tekrar edersek edelim uzun süre sonuç alamayabiliriz. Blokajların açılması için çeşitli çalışmalar yapabiliriz. Reiki çalışmaları bunların arasında en faydalısı olacaktır. Reiki ile uyumlanmadıysak Reiki uyumlanması olan birinden böyle bir çalışma için yardım isteyebiliriz. 21 gün devam edilen bir olumlama çalışması oldukça faydalı olacaktır.

Olumlama Çalışmaları Yaparken Astrolojiden Nasıl Faydalanabiliriz?

Bir kişi kendi astroloji haritasına yani doğum haritası da dediğimiz natal haritasına bakarak hangi alanlarda neden blokajlar yaşadığını görebilir. Bunun için alanında uzman bir astrologdan da danışmanlık alabilir. Böylece kişinin yaşadığı sıkıntılar, blokajlar ve bunların alt nedenleri üzerine bir çalışma yapılabilir.

Olumlama Çalışmalarını Yaparken Hangi Günler Daha Fazla Fayda Sağlayabiliriz?

Hayatımızdaki her şey gibi her günün de ayrı bir enerjisi vardır. Eğer bir olumlamaya 21 gün devam edilmeyecek ve bir kez tekrarlanacaksa o zaman bu olumlama çalışmalarını tekrar edebileceğimiz günlerde vardır. Doğru günde doğru çalışmaları yaparsak yaptığımız şeylerden maksimum fayda elde edebiliriz. Astrolojik olarak perşembe günü Jüpiter, Cuma günü Venüs günüdür. Bugünlerde yapılan çalışmalarda bizler daha odaklı ve inanarak bu çalışmaları yapabiliriz. Ayrıca yaptığımız çalışmalardan da daha olumlu geri dönüşler alırız. Astrolojik olarak bir diğer fayda sağlayabileceğimiz olumlama zamanları Ay’ın Neptün ya da Jüpiter ile olumlu açılarının olduğu zaman dilimleri olabilir.