ŞEKER BAĞIMLISI OLDUĞUMUZU NASIL ANLARIZ?

Suçlunun kim olduğunu haberimizde açıklıyoruz.

Fazla yememizin, kendimizi durdurmamamızın ve sonrasında kaçınılmaz son olan kilo almamızı yıllardır, bedenimizle orantılı olarak mide kapasitemizin büyüklüğü ile ilişkilendiriyoruz. Halbuki düşündüğümüzde midemiz kendisine verilen kadar besini alır. Burada bize asıl oyun oynayan, doymuş olmamıza rağmen bizi sürekli bir açlık halinde olduğumuza inandırarak, bizi şeker ve çikolataya bağımlı hale getiren beynimiz!

Bağımlılıklardan kurtulma konusunda dünya çapında tanınan, enerjiye dayalı doğal arınma yöntemi “Abrahamson Metodu” uzmanları şeker bağımlılığının nedenlerini açıklıyor.


Peki Beynin Oynadığı Bu Oyunla Hangimiz Tam Bir Şeker Bağımlısıyız, Nasıl Anlarız?


1. Doymanıza rağmen; tüketebileceğinizden fazla tatlı (şeker, çikolata vb) yemek...
“Bunu neden yemek istiyorum?” sorusunu sorduğumuzda; sadece bir parça alarak tadını çıkarmak için mi istiyorum yoksa duygusal açlığınızı gidermek için mi yiyorsunuz? Cevap tadını çıkarmak için değil ise; yapmanız gereken büyük bir bardak su içmek ve açık havada 10 dakikalık yürüyüş.

2. Baş ağrısı, aşırı istek, bitkinlik, sarsıntılar, depresyon ve kaygı durumuysa; şeker yoksunluğunda oluşur. Baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı, yorgunluk, düşünce karışıklığı, depresif ruh hali belirtilerine sahipseniz; şeker bağımlısınız demektir.

3. Küçük karbonhidratları sık sık yeme isteğiniz oluşuyorsa...
Bağımlılığın başladığı noktada; ara ara karbonhidrat tüketme isteği gelir ve bunun sıklığı yavaş
yavaş artmaya başlar. Özellikle beyaz ekmek, makarna, beyaz pirinç ve hamur işleri gibi işlenmiş gıdalara karşı istek duymak şeker bağımlılarının en popüler ve kolay ulaşabileceği besinlerdir. Bu noktada; günlük beslenmemize sağlıklı ve liften zengin meyveleri ve sebzeleri eklemek gerekir.

4. Et veya tuzlu besinler ile atıştırmalıklar yemek istiyorsanız...
Vücuttaki gerçekleşen tüm olaylar bir denge halindedir.Örneğin; ne kadar fazla su alırsak o kadar da ter ve idrar yoluyla su çıkışı olur. Bu muntazam dengeyi terazinin kefelerine benzetebiliriz. Tatlı ve tuzlu kavramı da aynı bunun gibi. Ne kadar şekerli besin tüketirseniz o kadar tuzlu besine ihtiyacınız olur, ya da tam tersi dönüşümlü olarak gerçekleşen bir olaydır bu. Eğer tuzlu besin ve atıştırmalıklarla hayvansal gıdalara daha eğilimliyseniz; o derecede şekerli besin yemek isteyebilirsiniz. Fazla tuzlu besinlerin alımı tansiyon, ödem, kilo alma, şeker isteği gibi birçok rahatsızlığa neden oluyor. Burada dikkat edilecek nokta; tuz sadece sofra tuzu olmadığını unutmamaktır. Birçok konserve, işlenmiş gıda, abur cuburlar ve fast foodlarda da bulunmaktadır.

5. Bağımlılık Noktası dediğimiz noktadaysanız: Duygusal açlık..
İstemediğiniz ve ihtiyaç duymadığınız halde bile şekerli yiyecekler tüketiyorsanız beynin bize oynadığı oyunla karşı karşıyasınız demektir. Kararsızlıklar, kendine ket vurmalar, yedikten sonra pişmanlıklarla dolu bir süreçte reddetme, direnme, suça ortak olacak bahaneler bulma, sözler verme, kabul etme ve yenilgi ile sonuçlanan bu durum aslında oldukça tehlikeli.

Ancak, “Abrahamson Metodu” ile şeker bağımlılığından arınmak mümkün! İstanbul'da 'Be Positive' çatısı altında, “Abrahamson Metodu” terapistleri tarafından verilen hizmet, şeker ve gluten gibi bağımlılıklardan arınma konusunda tek seansta yüzde seksenin üzerinde başarı sağlıyor. Abrahamson Sistemiyle tek seansta şeker ve glüten yeme isteğini azaltır, şekerli besinleri yeme ihtiyacına kayıtsız kalmayı sağlıyor. Arınma sürecini takip edenler şeker / gluten bağımlılıklarından arındıkları gibi birkaç gün içinde metabolizmalarındaki olumlu etkileri görmeye başlıyor. Şeker ve gluten bağımlığından arınan kişiler, daha odaklı, daha canlı olduklarını, daha az uykuya ihtiyaç duyduklarını ve genelde kendilerini daha iyi hissettiklerini ve daha neşeli olduklarını bildiriyorlar.

Abrahamson Arınma Programı dünya çapında; sigara, şeker ve glüten gibi kötü alışkanlıkların yanı sıra; alkol, tırnak yeme, saç yolma (trikotillomani), deri yolma (dermatilomanı-CSP), kumar ve daha ağır ve karmaşık bağımlılıklardan kurtulmak için de kullanılıyor.

Daha fazla bilgi için: www.bepositive.com.tr

Bu bir Advertorial'dır.

Etİketler