TARİHİ HÜRREM SULTAN HAMAMI’NDA ZAMANDA YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ

Bedensel arınma ve ruhsal rahatlama ile kendinizi ve sevdiklerinizi şımartın.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Mart 2023
TARİHİ HÜRREM SULTAN HAMAMI’NDA ZAMANDA YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ

İstanbul’un tarihi yarımadasında, Sultanahmet ve Ayasofya Camileri arasında eşsiz bir konumda bulunan “Hürrem Sultan Hamamı”, sunduğu hamam, masaj ve bakımlarla misafirlerine özgün bir deneyim yaşatıyor. Hürrem Sultan’ın isteğiyle Mimar Sinan tarafından 1556 yılında yapılan ve bu benzersiz meydanda beş yüz yıldır tarihe tanıklık eden Hürrem Sultan Hamamı, kurulduğu dönemin ritüellerini yaşatarak, masaj ve özel bakım uygulamalarıyla misafirleri adeta zamanda büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.Türkiye’nin en büyük tarihi hamamı olan Hürrem Sultan Hamamı, deneyimli terapistler eşliğinde sunduğu Pir-ü Pak, Keyf-i Hamam, Zevk-i Sefa, Ab-ı Hayat, Gelin Hamamı, Damat Hamamı isimlerindeki birbirinden değişik süre ve içeriklerdeki uygulamaları ile farklı beklentilerdeki misafirlere hizmet veriyor.Restore edildiği günden bu yana büyük ilgi gören ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarına, özel eğitimli ve deneyimli ekibi ile hizmet veren Hürrem Sultan Hamamı; zindelik ve sağlık sunarken bakım aralarında özel ikramları ile kurulduğu döneme ait detayları da korumaya ve yaşatmaya devam ediyor. Hürrem Sultan Hamamı’nın yüzlerce yıllık kubbeleri altında, bir zamanlar sultanların yıkandığı mermer kurnalarında hamam deneyimi yaşayan misafirler için, Osmanlı arşivlerinde Hürrem Sultan’ın en sevdiği çiçek olduğu belirtilen erguvan çiçeğiyle hazırlanmış özel ürünler kullanılıyor.

Hamamda geleneksel kese uygulaması ve köpük masajının yanı sıra, erguvan yağı ile yapılan aromaterapi masajı, vücut bakımları ve kil uygulamaları yer alıyor. Osmanlı ruhunu modern zaman ihtiyaçlarıyla yorumlayan, suyun arındırıcı gücünü eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunan Hürrem Sultan Hamamı, misafirlerine sultanlara yaraşır bir gün yaşatıyor.


Erkekler ve kadınlar için ayrı olarak tasarlanan ve günümüzde de bu özelliğini koruyarak hizmet veren hamamda; anti-stres masajı, sırt masajı, ayak masajı gibi özel uygulamalar misafirlere rahatlama ve yenilenme sağlıyor.

Hürrem Sultan Hamamı, uygulamaları ile misafirleri yenilerken, göz alıcı mimarisi ve dekorasyonu, Osmanlı şerbeti ve lokum gibi lezzetleri, özel olarak hazırlanmış hamam müzikleri, ortaya yayılan mis gibi erguvan kokusu ve tecrübeli eller ile yapılan bakımlarıyla beş duyuya hitap ediyor.UNUTULMAZ BİR DENEYİM: AB-I HAYAT BAKIMI

Tarihi Hürrem Sultan Hamamı, stresten uzaklaşarak keyif dolu anlar yaşamak isteyenler için oldukça çekici bir alternatif sunuyor. Hamam, özel “Ab-ı Hayat” bakımı ile hem kendilerini hem sevdiklerini şımartmak isteyenlere özgün bir deneyim yaşatıyor.

Arındırıcı geleneksel kese uygulaması ile başlayan ve göbek taşında köpük masajı ile devam eden Ab-ı Hayat, erguvan özlü nemlendirici ve sıkılaştırıcı tüm vücut kil maskesi ile derinlemesine bir temizlik vadediyor. Ardından erguvan masaj yağı eşliğinde uygulanan, sinir sistemini olumlu yönde etkileyerek kişiyi strese dayalı semptomlardan uzaklaştırıp rahatlamasını sağlayan aromaterapi masajı ile ayrıcalıklı bir deneyim yaşatıyor. Özel ritüeller eşliğinde sunulan bakım paketi, bedensel arınmanın yanı sıra ruhsal bir rahatlama da sağlıyor.


Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0 212 517 35 35


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.