THE LIFECO'DA DETOKS NASIL YAPILIR?

The LifeCo'da detoks nasıl olur günler nasıl geçer? Yazı İşleri Müdürü'müz Suzan Yurdacan The LifeCo'daki detoks günlerini anlattı.

Detoks yaptığımı söylediğimde veya sosyal medyada paylaştığımda “zorlanıyor musun?”, “sadece green juice mu içiyorsun?”, “aç mı kalıyorsun?” gibi yorumlar alabiliyorum. Hayır, hiç zorlanmıyorum, ilk 48 saat sonra durum iyice kolaylaşıyor. Genelde ilk gün (kafein eksikliğinden olsa gerek) baş ağrısı çekebiliyorum. İlk iki gün sonrasında ise sindirim sistemim dinlenip bedenim arınmaya başladıkça enerjim artıyor, devam etmek için motive oluyorum. Yeşil içeceklerin ve farklı uygulamaların tüm hücrelerime iyi geldiğini düşündükçe süreci coşkuyla tamamlıyorum. Tabii detoksu deneyimlediğiniz yer de çok önemli. 30 Ekim’de üçüncü kez gittiğim The LifeCo Bodrum’da yaşadıklarım bedenim ve ruhum için gerçek manada bir tatil oldu. Üstelik programdaki yenilikler beni yine şaşırtmayı başardı.
Soldaki ürünlerin ortak noktası detoks kelimesi. Uzun lafın kısası, arınma, güzellik ve bakımda da önemli bir alan. 
The LifeCo Neden İyi Fikir?

 The LifeCo Bodrum’a gitmek için birden çok sebep var:

• Türkbükü’nde bulunan tesis adeta cennetten bir köşe. Konumu, enerjisi, sakin atmosferi en büyük avantajları.

• Havuz başına çıkan girişteki palmiyeli yolu, begonviller içinde “saklı” odaları (altta), etrafa yayılan turunç kokusu ... Bana romantik geliyor.

• Açık alanda masaj benzersiz bir deneyim (altta). Balili uzmanlar çok iyi!

The LifeCo’nun sahilde, denize sıfır bir beach’i de var. Bu neden önemli? Çünkü burada vakit geçirdiğinizde detoks içecekleriniz/menünüz ayağınıza geliyor. Denizde yüzdükten sonra green juice daha lezzetli geliyor.

Yürüyüş rotası çok keyifli. Spor ayakkabı şart.

Tayland’ın en güzel adasında bulunan The LifeCo Phuket’i deneyimleyenler anlata anlata bitiremiyor. Bu fotoğraftaki coşkulu pozu hangimiz vermek istemeyiz! Orada master detoks yapmayı...

The LifeCo’da bir gün nasıl geçiyor?

 • Günaydın. 7.30 gibi detoks programındaki içeceğiniz odanıza geliyor.

• Bol oksijenli sabah yürüyüşlerini kaçırmayın.

• Buranın detoks çorbası çok seviliyor. XL ebat, miktar kısıtlaması da yok. Her fırsatta bir bardak! Bol baharatlı. Bakınız yüzümdeki memnuniyet ondan 

• Sonrasında yoga. Ustalık aranmıyor, mutlaka katılın.

• Gün, genelde bornozlu, telaşsız devam ediyor. Havuz başında veya beach’te güneşlenmek, mevsim ne olursa olsun denizde yüzmek. 

KIŞ DETOKSU 

The LifeCo Bodrum’da Aralık 2019 – Şubat 2020 arası 2 Kal 1 Öde, tek kişilik konaklamalarda ise %30 indirim fırsatları var. Bu arada, burası benim için hissettirdikleri açısından (geçen Haziran’da bulunduğum) Namibya, Spitzkoppe gibi (altta), enerjisi farklı, özel bir yer.

YAZI: Suzan Yurdacan