TheLifeCo Wellbeing'den 2024 Wellness Trendleri

TheLifeCo Wellbeing'de sağlıklı bir yaşam tarzına odaklı, beden zihin ve ruh sağlığını birlikte iyileştirecek programları keşfedin.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 30 Ekim 2023
TheLifeCo Wellbeing'den 2024 Wellness Trendleri

TheLifeCo Wellbeing, 2024 yılında wellness alanında öne çıkacak trendleri belirleyen öncü bir iyi yaşam organizasyonu olarak; holistik (bütünsel) yaklaşımıyla beden, zihin ve ruh sağlığını birlikte iyileştirecek programlar ve terapiler ile günümüz koşullarında daha sağlıklı ve daha dengeli bir yaşam sürme arayışında olan misafirlerine hizmet veriyor.

2024 yılında, yaşam süresinin dünya genelinde istatiksel olarak normale göre çok daha uzun olduğu, ilerleyen yaşlara rağmen yaşlılıkla ilişkilendirilen kronik hastalıkların en az görüldüğü “Blue Zone” coğrafyalarındaki insanların yaşam sırları ve alışkanlıklarını misafirleri ile paylaştığı özel programlar sunuyor. 

Dünya genelinde yeniden yayılan virüs tehdidine karşı bağışıklığı güçlendiren detoks programları, kronik hastalıklarda iyileşme ve yaşam kalitesini artıran özel programlar, zihinsel detoks ile iş ve özel yaşamında başarıya ulaşmaya destek sağlayan programlar ve dahası ile benzersiz bir deneyime ev sahipliği yapıyor.

TheLifeCo Wellbeing’in öncülük ettiği 2024 ‘iyi yaşam’, sağlık ve kişisel bakım trendleri:

Zihinsel Sağlık günümüzde, geçmişe göre çok daha ön planda olacak. Sanal gerçeklik aracılığı ile stresi azaltacak zihinsel fitness uygulamaları, kurumsal mindfulness programları ön plana çıkacak.

Kişiselleştirilmiş Beslenme programlarında, mikrobiyom testleri ile özel diyetler, yapay zeka algoritmaları ile dinamik yemek planlamaları hazırlanacak.

Teknoloji Destekli Sağlık kapsamında giyilebilir cihazlar ile sadece fiziksel aktivite değil, aynı zamanda stres seviyesi ve uyku kalitesi ölçülecek. Wellness deneyimlerine sanal gerçeklik entegre edilecek ve rehber meditasyonlar ile etkileşimli fitness seansları gerçekleştirilebilecek.

Yenileyici Tıp ile gelişmiş kök hücre terapileri sayesinde dokuların yenilenmesi ve hasarlı dokuların iyileştirilmesi mümkün olacak. Longevity yaklaşımı kapsamında ayrıca CRISPR gen düzenleme aplikasyonları, genetik hastalıkları önlemek için kullanılacak.

Beslenme Psikolojisi ile zihin sağlığı için yiyecekler ilaç gibi kullanılacak. Bağırsak-beyin ekseni araştırmaları, beslenmenin psikolojik bozukluklarda rolünü kanıtladığından,  psikolojik sağlık için özel beslenme terapileri uygulanacak.

Sağlık trendlerinin belirleyicisi TheLifeCo Wellbeing 2024 yılında yenilenmiş ve sağlıklı olmayı hedefleyenler için, çeşitli programlar gerçekleştirdi. 

Yeni yıla hazırlık programları ise şöyle: 

Hastalıklara ve virüslere karşı direnç geliştiren Bağışıklık Güçlendirme Detoks

Stresten arınmış, net ve iyi odaklanmış bir zihin için, Zihinsel Sağlık ve Dijital Detoks

Diyabet ve hipertansiyon gibi birçok kronik hastalık sahiplerinin yaşam kalitelerini artıran kişiye özel Kronik Hastalık Programlarından oluşuyor.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.