VITALICA WELLNESS BODRUM SEZONU AÇIYOR

Vitalica Wellness Bodrum, 1 Mart'ta Le Meridien Bodrum Beach Resort'ta sezonu açıyor.

Sağlıklı yaşam merkezinin zenginleşen Intensive Detoks, Master Detoks ve Ayurvedik Detoks programlarının yanında, yeni sezonda hizmete sunulmaya başlanan Post-COVID ve Biohacking programları da; konuklarını fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak “tam bir denge haline” taşıyan çok özel bir yolculuğa davet ediyor. Vitalica Wellness Bodrum’a ev sahipliği yapan ve Le Meridien Bodrum Beach Resort, tamamı panoramik manzaralı ve güneş ışığından maksimum düzeyde faydalanan odaları, izole ve doğal kum plajı, ücretsiz kullanıma açık olan kabanaları ve doğanın kalbindeki yoga, pilates, boot camp alanları ile bu sezon dünyanın en yüksek oksijen oranlarından birine sahip olan Bodrum’da unutulmaz anlar vadediyor...

Koronavirüse karşı alabilecekleri en büyük önlemin, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yaşamak ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmek olduğunu bilenler sezonu Bodrum’da Vitalica Wellness’ın ozon terapi, ozon sauna, infrared sauna, Nasayam (burun ve sinüs temizliği) ve “kişiye özel” bağışıklık destekleyici özel terapiler sayesinde bağışıklık sistemlerini güçlendirerek açacaklar. COVID Programı COVID-19 enfeksiyonu geçirmiş kişilerde solunum sistemi, kalp ve damar sistemi fonksiyonları ile nörolojik ve psikolojik komplikasyonlar basta olmak üzere enfeksiyonun organizma üzerinde bıraktığı hasarları minimum düzeye taşımak, COVID-19 enfeksiyonu geçirmemiş kişilerde ise bağışıklığı güçlendirip vücudun virüse karşı savunmasını güçlendirmek için tasarlandı. 

Dünyada bir wellness merkezinde ilk kez uygulanacak olan Biohacking Programı ise yaşamı kendi kontrolü altına almaya, bedensel, zihinsel ve ruhsal performansı optimize etmek için bilimin ışığında kendini değiştirebilmeye ve kendinin en iyi versiyonunu yaratmaya odaklanarak, katılımcıları maksimum performansa ve üretkenliğe taşıyor. Vitalica Wellness Bodrum 26 Mart -28 Mart tarihleri arasında düzenleyeceği “Yoga ve Meditasyon Kampı” ile günlük yaşama odaklanmayı, stres, öfke, hayal kırıklığı ve kaygı düzeyini azaltmayı, daha fazla iç huzur ile mutluluğun tadını çıkarmayı, güveni ve öz saygıyı artırmayı, zihinsel ve fiziksel sağlığı iyileştirmeyi hedefliyor. 

Vitalica Wellness felsefesinin temel taşlarından biri olan bütüncül ve kişiye özel yaklaşım, mutfağını da kapsıyor. Bu mutfakta, modern beslenme araştırmalarından ve geleneksel beslenme felsefelerinden edinilen bilgiler sentezleniyor, bu bilgiler menülere yansıyor. Her iki merkezde de bulunan Vitalica Healing Restaurant’larda, çok sağlıklı gıdaların da çok lezzetli olabildiği keşfediliyor. Merkezin “yemeğiniz ilacınız, ilacınız yemeğiniz olsun!” felsefesiyle, ömür boyu sürecek olan sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanılıyor. Uzman doktorlar tarafından geliştirilen programlar yaşa, cinsiyete, anatomik yapıya ve beklentilere uygun olarak, kişiye özel çözümler sunan modüllerle sunuluyor. Programa başlamadan önce, program boyunca ve programın sonunda uygulanan hekim konsültasyonlarıyla programın faydaları maksimuma, olası kişisel riskler minimuma taşınıyor.