YALNIZ DEĞİLSİNİZ!

Mental sağlık hakkında motivasyonel cümleler kuran 20 ünlüden ilham alın! Bu güçlü sözler, ne hissederseniz hissedin yalnız olmadığınızı hatırlatacak...

Mental sağlık konusundaki en büyük tehditlerden biri bu konunun etrafındaki yanlış etiketler. Mental sorunların ‘utanç’ kaynağı olduğu düşüncesi insanların yardım almasını engellerken, toplumlar mental sağlık konusunda açıkça konuşmaktan kaçınıyorlar. Fiziksel hastalıklar gerekli tedavileri görürken, mental sağlık göz ardı ediliyor. Nedendir bilinmez, kolu kırık birine gösterilen ilgi ve alaka mental problemi olan birine gösterilmiyor. Aslında insanların çoğu zaman anlayamadığı şeylerden biri mental problemlerin de bir organda, beyinde başladığı! Fiziksel sağlık kadar önemli ve yardım alınması gereken bir konu olan mental sağlık toplumlarda bir tabu olarak görülüyor. 

Bu konuda açıkça konuşmaktan kaçınmayan birçok ünlü, takipçilerine ve hayranlarına ilham kaynağı olmayı hedefliyor. Yaşadıkları sorunları olabildiğince açık ve dürüst bir şekilde dile getiren ünlüler, kendileri gibi sıkıntı yaşayan insanların yardım almaları ve seslerini duyurmaları konusunda motive ediyorlar. Konu mental sağlık olunca, açıkça konuşmak tehlikeli tabuları yıkarken aynı zamanda tedaviyi normalleştiriyor ve sorunları olan insanların yalnız olmadığını hatırlatıyor. 

Eğer grip olduğunuz zaman doktora gidip gerekli tedaviyi alıyorsanız, mental sağlıkta da fark görmemeniz gerekiyor! Psikolojik problemler konusundaki basmakalıp fikirleri yıkma zamanı! Zihinde başlayan problemlerden utanılmamasını hatırlatan ünlüler, bu konuda sessiz kalınmaması gerektiğini vurguluyorlar.

Fotogaleride 20 ünlünün mental sağlık hakkında motivasyonel sözlerini görebilirsiniz…