ZİHİNSEL OLARAK GÜÇLÜ KADINLARIN 10 ÖZELLİĞİ

Kadın olarak ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlama zamanı!

Buse Saray BUSE SARAY 10 Mart 2023
ZİHİNSEL OLARAK GÜÇLÜ KADINLARIN 10 ÖZELLİĞİ Getty Images

Dünyamız pek çok inanılmaz kadından oluşuyor ve pek çok şaşırtıcı değişiklik onların önemini anlayan kadınlar tarafından yapılıyor. Hayatları harika şekillerde etkiliyoruz. Bugün hepimize zihinsel olarak ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz!Zihinsel olarak güçlü bir kadın olmak, herhangi bir günde ne kadar sevimli göründüğümüzle ilgili değildir. Bu popüler olmakla ya da en çok parayı kazanmakla ilgili değil; bu bizim karakterimizle ilgili… Başkalarına iyi örnek olmak ve aynı zamanda kendimize iyi bakmakla ilgili…

Hepimizin içinde bu güç var ve bunu unutmamamız çok önemli. Depresyon ve kaygı gibi zor zamanlardan geçtiğinizde veya ne kadar harika olduğunuzu hatırlamanız gerektiğinde, buraya geri dönün ve zihinsel olarak güçlü kadınların en iyi 10 özelliğini gözden geçirin!


1
KENDİNDEN EMİN

Güven, zihinsel olarak güçlü olmanın “BÜYÜK” bir parçasıdır. Kendinden emin olmak kendini sevmenin harika bir göstergesidir ve kıyaslama yapmaktan uzak durmamıza yardımcı olur. Cildimizde mutlu ve zihnimizde huzurluyuz. Kendinden emin olmak büyük bir rahatlıktır. Güvenimizi başkalarıyla paylaşarak her zaman fazladan yol kat edebiliriz, ancak günün sonunda kendinden emin olmak kişisel bir başarıdır.

2
ÜRETKEN

Zihinlerimiz başarmış hissetmek istiyor. Değerli sebepler ve önemli meseleler üzerinde zaman harcamak zihnimizi mutlu eder. Mental olarak güçlü kadınlar sürekli olarak “Güne başka ne sığdırabilirim?” diye soruyorlar. Bu iyi bir düşünme biçimi ama aynı zamanda molalar vermek, nefes almak ve kendimizi bunaltmamak da çok önemli.

3
İYİMSER VE OLUMLU

Zihinsel olarak güçlü kadınlar bardağın boş tarafını değil dolu tarafını görürler. Gittiğimiz her yere bizimle iyi hisler getirmek istiyoruz. Her zaman iyimserlik ve pozitiflik sergilemek mümkün olmayabilir, ancak gelişme zihniyetini elimizden geldiğince sık tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Parlaklığımız, ruh halimizi ve başkalarının ruh halini de büyük ölçüde etkiler.

4
GİRİŞKEN

Girişken olmak, hayalleri eyleme geçirmektir. Gelecekte büyük fırsatlar öngörüyor. Olumlu sonuçlar öngördüğümüzde, bu vizyonlara ulaşma olasılığımız daha yüksektir. Zihinlerimiz yaratıcı ve eleştirel düşünme ile gelişir. Hayallerimizin peşinden koşmak ve güçlü düşüncelerimizi harika bir gerçeğe dönüştürmek için çalışmak başarılı olma tanımımızdır ve genel olarak sahip olunması gereken harika bir bakış açısıdır.

5
KORKU AVCISI

Zihinsel olarak güçlü kadınlar korkuları ve sorunlarıyla yüzleşirler. Korkularımızla kafa kafaya mücadele ediyoruz ve onlardan kaçmıyoruz. Hepimiz hayatımız boyunca farklı korkularla karşılaşırız, ancak zihinsel olarak güçlü olup olmadığımızı belirleyecek olan onlarla nasıl başa çıktığımızdır. Hepimizin içinde korkularımızla yüzleşmek vardır, ancak bazen bunu nasıl yapacağımızı bilemeyiz. Bu karmaşanın en iyi çözümü zaman. Bir korkuyu yenmek için acele etmemize gerek yok ama nihai hedef olan korkuyu yenmek için mutlaka adımlar atmaya başlamalıyız. Yavaş ve istikrarlı, genellikle bununla yarışı kazanırız.

6
ÖNEMSEME

Zihinsel olarak güçlü kadınlar, başkalarıyla ilgilenirken kendilerine de bakarlar. Bu, kendimizle olumlu ilişkiler geliştirmemiz için gereklidir. Hepimiz mutlu olmak istiyoruz ve kibar olma kavramını uygulayan çoğu kadının mutlu olduğu gözlemlendi. Nazik olduğumuzda kendimizi iyi hissederiz ve nezaket gösterdiğimizde diğerleri etrafımızda olmak ister. Bunların hepsi bakım kategorisine giriyor. Sevecen ve sevgi dolu bireyler olduğumuzda elimizden gelenin en iyisini yaparız.

7
İNANDIĞIN ŞEYİ SAVUNMAKTAN KORKMA

Toplumda bir şeylerin ters gittiğine inandığımızda sesimizi yükseltiriz. Zihinsel olarak güçlü kadınlar, başkalarının zorbalığa uğramasını izlemez; bunun yerine harekete geçerler. Zihinsel olarak güçlü kadınlar, günlük yaşamlarında güzel ahlak ve değerler sergileyerek kendilerini ve başkalarını savunurlar. Bunu yaparken, pozitiflikleri başkalarına da bulaşır.

8
GURUR DUYMAK

Kendimizle gurur duymak her zaman bencil olmak değildir. Kendimizle ve başarılarımızla gurur duymayı ve gururumuzu paylaşmayı hak ediyoruz. Zihinsel olarak güçlü bir kadın, heyecanlı ve gururlu hissettiğinde saygılı kalır. Bu süreçte başkalarını daha az önemli hissettirme ihtiyacı hissetmezler.

9
BAŞKALARININ SÖYLEDİKLERİNE ALDIRMAMAK

İnsanlar bazen hata yapar ve incitici şeyler söyler, ancak zihinsel olarak güçlü bir kadın bu yorumları görmezden gelerek "nefret edenlerin" üstesinden gelebilir. Bu mesajları görmezden gelmek zordur, ancak mümkündür. Asla başkaları tarafından tanımlanmak istemiyoruz, bu yüzden diğer insanların hayatımıza getirebileceği olumsuzluklarla aşamalı olarak değişmemeyi öğrenmeliyiz.

10
KENDİNE DÜRÜST OL

Son olarak, kesinlikle en önemlisi, zihinsel olarak güçlü kadınlar kendilerine tamamen sadıktır. Başkalarını tatmin etmek için kendimizi değiştirmeye gerek yok ve başkalarını etkilemek için değişmemize gerek yok. Bize verilen hayatlardan memnun olduğumuzu göstermek, kendimize karşı dürüst olmanın önemli bir parçasıdır ve zihnimizi sevmek bu rahatlıkla birlikte gider.


KADINLARI DESTEKLEYEN KADINLAR
Zihinsel olarak güçlü olmak bazen kolaydır, bazen de değildir. Hepimiz zihinsel olarak güçlü olabiliriz ve hayatta yol alırken hepimiz zihnimiz için en iyi yolları bulabiliriz.

Bu 10 özelliğe sahip olup da bunu bilmeyen tonlarca kadın var. Birbirimize zihinsel olarak ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatmak için hep birlikte çalışalım ve bireysel yolculuklarımızda birbirimize destek olalım. Genel temamız olan kadınların güçlendirilmesi ile “kızlar kızları destekliyor” kavramını savunmanın en iyi yolu, birbirimizi yukarı kaldırmak ve aşağılamamaktır.ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.