NLP UZMANINDAN MERHABA

NLP uzmanı Cengiz Eren bundan sonra yazılarıyla bizlerle olacak. İşte ilk yazısı

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Mart 2014
NLP UZMANINDAN MERHABA
Merhaba,


Kadınlar insanlık sürecinde çok önemli bir yer alıyor. Benim hayatımda da gerçekten çok önemli yeri var kadınların. Bugüne kadar değişim süreçlerimi başlatan, yolumu değiştiren hep kadınlar oldu. Bu yüzden hayatımda önemli ve değerli yer tutuyor.

Geçmişe söyle bir baktığımda ilk önemli yeri annem tutuyor, kadın olarak. Fedakar, çocukları için herşeyi yapan, benim okuyabilmem için 40 yaşından sonra çalışmaya başlayan annem. Serbest çalışma kararımı da destekleyen o olmuştu.

Ereğli'de çalışırken aşık olduğum ve uğruna İstanbul'a ailemin yanıma dönüşümü sağlayan kimya öğrencisi kız da önemli bir değişimin parçasıydı.

Evlenip ayrıldığım eski eşim de önemli bir görev üstlenmişti. Sayesinde kendisi gibi çok değer verdğim kişileri tanımamı sağlamıştı.

NLP ile tanışmamı sağlayan ingiliz arkadaşımın da önemli bir yer var hayatımda, dünyaya açılmamı ve başka bir gözle bakmamı sağlamıştı. Hayatıma girmiş yolumu değiştirmiş ve sonra hayatımdan çıkmıştı.

Elektirik mühendisi olmamı, uzman olmamı, yazar olmamı, daha sevgi dolu, daha yaratıcı olmamı ve kaynaklarımı kullanmaya başlamamı sağlamışlardı.

Sonrasında hayatıma giren ve beni etkileyen adında ya da soyadında "han" olan kadınlar... İzmir'li, Ankara'lı, İstanbul'lu, Ereğli'li, Londra'lı, Basel'li olan kadınlar...

Arkadaş olarak, sevgili olarak, eş olarak hayatıma girmişler ve gittiğim yolları değiştirmişlerdi.  Kendileri bile ne yaptıklarının farkında olmasa da, bugün baktığım noktadan değişime katkılarını çok daha net olarak farkediyorum.

Bugün dört kitabı olan, internette sayısız yazısı olan, değişim süreçlerinin kolaylıkla gerçekleşmesini sağlayan, çok sayıda kavramı üreten bir yazar ve uzman olmamı sağlayan kadınlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum, hayatıma girdikleri ve onları tanıdığım için.

Bugün de kadınların değişimine, hayatlarını yönetmesini sağlama yolunda bilgi aktarabileceğim ve yine yazar ve okuyucu olarak kadınların olduğu önemli bir platformda www.elle.com.tr'de yazmaya başlıyorum.

Yazılarım genel ve özel sorunların nasıl çözüleceği konusunda bilgi aktarılmasını sağlayacak. Soracağınız soruları cevaplamaktan ve sizleri de tanımış olmaktan memnuniyet duyacağım. Önemlisiniz, değerlisiniz, kolaylıkla değişebilirsiniz. Bunu sizin de farketmeniz önemli.

Sevgiyle,


Cengiz Eren 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.