ALIŞVERİŞ REHBERİ: 50 SARI PARÇA

Gardıroplarımıza biraz neşeli bir pozitiflik katma zamanı!

İlkbahar-Yaz 2022 podyumlarını bir çırpıda ele geçiren yeni bir renk trendi için dolabınızda yer açmanın zamanı geldi. Sezonun sevilen rengi sarı ile günlük gardıroplarımıza biraz ışıltılı bir pozitiflik katma zamanı!

Aylarca durgunluk ve olumsuzluktan sonra, en yeni koleksiyonlar neşe ve pozitiflik üzerine bahse girdi. Podyumda oldukça iddialı bir coşku var ve sarı bunu sürdürmek için kesinlikle doğru renk.

2021 Sonbahar-Kış şovları sarı detayları ve doygun parçaları sergilemeye başlamıştı, ancak Resort ve İlkbahar-Yaz 2022 şovları bu neşeli tonu yeniden onayladı.

İ2022'nin yıldız renkleri, derin okyanus mavisinden yumuşak mangoya kadar farklı seçeneklerle değişse de, bu yılın rengi olarak özellikle sarı dikkat çekecek gibi duruyor.

Biraz maksimalist görünse de, bu gösterişli renk trendinin çekiciliği var. Sarı kıyafetler, ne giyeceğinizi bilemediğiniz ya da kötü hissettiğiniz zamanlarda için kusursuz bir seçenektir. Dahası: renk tonu doğası gereği zamansızdır, şimdi ve gelecekte maksimum stil sağlar.


Sarı renk sadece mini çantalar ve ayakkabılarla kendine göstermedi; baştan aşağı sarı kıyafetler içindeki modeller neredeyse her İlkbahar / Yaz 2022 şovunun podyumlarını süpürdü. Bize kalırsa enerjik sokaklar, baştan aşağı sarı görünümlere hazır… Tamamen monokrom sarı bir görünüme hazır değil misiniz? Renk trendine küçük bir parça ile başlayın. Canlı sarı slip bir etek ya da pastel sarı bir halter yaka atlet deneyin.

Bu rengine nereden başlamanız gerektiğini bilmiyor ama dikkat çeken bir görünüm istiyorsanız; sarı bir güneş gözlüğünü deneyin. Sıcak bir pazar brunch’ında istediğimiz tüm temiz enerjiyi sunuyor.

İlham veren bir renk hikâyesi için farklı dokulardaki cesur tonları birleştirin. Canlı sarı ile cesur yeşili birleştirin. Ya da göz alıcı desenlerde sarıları deneyin. Desenli sarı bir eteği ince bir triko ile eşleştirin.Pantone, hafif "Baby Breath"ten canlı "Aydınlatıcı Sarı"ya kadar rengin artan popülaritesini doğrulayan birçok yeni tonu tanıttı. Yumuşak sarı tonlar 2022'ye damgasını vuracak olsa da, koleksiyonlarda daha parlak tonlar da görüldü. David Koma, gölgeli birkaç silüet sundu. Acne Studios da canlı bir seçenek seçti, ancak kontrastlarla oynamak için onu şeffaf bir toplulukla eşleştirdi. Alexandre Vauthier'de, eşleşen tüylü topuklu ayakkabılarla parlak sarı bir görünüm aksesuarlandı.

Chanel, mini etek ve kısa blazer ile açık sarı bir tüvit takımı sergiledi; Dior, eşleşen bir ceket ile parlak elbiseyi sergiledi; Prada ise her ikisini de sundu. Jason Wu, sarıyı omuzları açık bir elbiseyle sunarken, Sergio Hudson kusursuz takımına sadık kaldı ve Rodarte boncuklu püsküllü bir elbiseyle bahsi yükseltti. Hangi şekilde giyerseniz giyin, bu rengin ruh halinizi aydınlatması garantilidir.

Neon sarısı ya da pastel bir tonu olsun, sarının bu yaz gardıroplarımıza neşe ve pozitiflik katacağına şüphe yok. Sezonun koleksiyonlarından sizin için seçtiğimiz koleksiyonlarından sarı parçaları inceleyin.