KIŞ 2020’NİN 10 TAKI TRENDİ

İnciler, kristaller, zincirler ve çok daha fazlası 2020'de karşılaşacağımız takı trendleri arasında.

“Pırlantalar, bir kadının en yakın arkadaşıdır!” diyen Marilyn Monroe’ya ek olarak incilerin, kristallerin, boncukların ve geri kalan tüm takıların en yakın arkadaşlarımız olduğunu söylemek istiyoruz. Kış 2020’de takılar da giyim ve aksesuar trendlerinin peşinden gidiyor ve modern ile retro tarzları karıştırarak eşi benzeri olmayan şekillere bürünüyor. 

Sonbahar Kış 2019 / 2020 defileleri, ilginç takı tasarımları ile göz kamaştırmıştı. Daha renkli, daha ışıltılı ve daha büyük yeni sezona takıları, minimalizmi yeniden geri plana atıyor! Paco Rabanne’ın kocaman avize küpeleri… Gucci’nin iğneli chokerları… Alexander Wang’in reçine küpeleri… Dior’un inci chokerları… Stella McCartney’nin ataçtan bozma küpeleri… Ve çok daha fazlası! Yetmişli yılların disko havasının yanı sıra seksenlerin punk akımını yansıtan yeni sezon takıları her haliyle statement!

Son dönemlerde aksesuarlarda ve giyim trendlerinde gördüğümüz yeni bir akım var. Altmışlı, yetmişli, seksenli ve doksanlı yılların trendlerini görmeye gözümüz o kadar alıştı ki artık pek de yadırgamıyoruz. Ancak tüm bu vintage parçaların arasında öne çıkan bir tarz var: çocuksu trendler!  Adeta okul yıllarına özlem duyan moda sektörü, bizleri lise hatta ilkokul yıllarımıza götürüyor. Önce ekoseli üniformadan bozma etekler… Sonra Mary-Jane ayakkabılar… Şimdi ise çocukluğumuzun takıları. Hepimiz, bijuteri mağazalarında annelerimizin eteklerini çekiştirerek renkli plastik tokaları, yaşımız için büyük olan küpeleri ve kolyeleri istemişizdir. Bu isteklerimiz (doğal olarak) gerçekleşmeyince de kırtasiye malzemelerinden takılar yaparak farkınızı ortaya koyduğunuza eminiz! İçimizde ukde kalan renkli, DIY tarzı ve çocuksu tatlılığındaki takıları doya doya takıp takıştırabilirsiniz. Geçmiş ile günümüzü karıştırarak yeni tasarımlar yaratan modanın Kış 2020’de size hazırladığı takı trendlerini fotogaleride görebilirsiniz…

2020 Sonbahar- Kış Trendleri için tıklayın.