ŞİMDİ DENEYİN: RETRO TRİKOLAR

Retro yaka detaylı trikolar yaz akşamları için harika!

Modanın nostalji olan macerası Sonbahar 2020’de devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Katie Holmes ile başlayan triko aşkını sürdüren moda sektörü, önümüzdeki sezon karşımıza güncellenen metro bir trend ile çıkıyor. Triko takımların büyüyen popülaritesi normalde sonbahar ve kış aylarına ait olan bir parçanın tüm sezonlara yayılmasını sağlamıştı. Yaz akşamlarına taşınan ve bluz olarak kullanılan ince triko hırkalar, sahil şıklığını süsleyen triko elbiseler ve günlük stilin yeni ‘statement’ faktörü triko takımlar… Üşüdüğümüzde üzerimize aldığımız hırkalar ve kazaklar artık sokakların favori parçalarından biri! 


Birkaç hafta önce Hailey Baldwin’in yaz tatilinde giydiği dekolteli triko elbisesi, İlkbahar - Yaz 2020 defilelerinde gördüğümüz bir trendi Yaz 2020’nin merkezine yerleştirmişti. Şimdi ise Sonbahar 2020 defilelerinde yankılanan retro ilhamlı triko tasarımlar, Instagram sayfalarımızın merkezinde! Trikoların şık ve sevimli bluzlara dönüştüğü şu günlerde, yeni sezonun trendini denemek için bekleyemiyoruz. 1940’lı yılların bebe yaka stilini 1980’li yılların kolejli kültüründen ilham alan polo yakalar ile birleştiren Sonbahar 2020 trikoları oldukça şık bir tarz yaratıyor. Bir tarafta inci veya kurdele işlemeli yakalı hırkalar ile ‘sofistike’ bir stil denerken bir tarafta ise polo yakalar ise ‘Retro Amerikana’ tarzını yansıtabilirsiniz. 
60’lı yılların güzellik trendleri, 70’li yılların disko kültürü, 80’li yılların gösterişi ve 90’lı yılların ‘havalı kız’ stilleri son yıllarda modada etkisini en çok gördüğümüz dönemler arasında yer almıştı. Şimdi ise bizi bambaşka ve daha eski bir döneme götüren moda sektörü 40’lı ve 50’li yılların stillerine modern dokunuşlar katıyor. Sonbahar 2020 trendlerinde gördüğümüz bebe yakalı ince trikolar veya polo yakalı triko kazaklar, serin yaz akşamlarında veya günlük stilde deneyebileceğiniz en ‘yeni’ trendler arasında. Bella Hadid ve Kendall Jenner’ın sokak stillerinde sıkla gördüğümüz bluz hırka stilini bu retro güncelleme ile deneyebilirsiniz. Özellikle yüksek belli bol kesim jean'ler ile kontrast yaratan bu nostaljik stili mini omuz çantaları ile eşleştirerek tam bir Instagram stil kızı gibi görünebilirsiniz!

Bu yeni trendi denemek için sonbaharı beklemek istemiyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz retro yakalı trikoları inceleyebilirsiniz…

Etİketler