MILEY CYRUS ARTIK VEGAN DEĞİL!

Cyrus, vegan yaşam tarzını neden bıraktığını açıkladı…

Miley Cyrus, vegan yaşam tarzını bırakma nedenini anlattı. Geçtiğimiz hafta ‘The Joe Rogan Experience’ adlı podcast yayınına katılan Cyrus, vegan beslenme planını anlattı. “Çok uzun bir süre vegandım ve hayatıma balık ve omegayı dahil etmek zorunda kaldım çünkü beynim düzgün çalışmıyordu” diyen Cyrus, aslında vegan beslenmeyi hiç bırakmak istemediğini ekledi. 

2013 ve 2019 seneleri arasında olabilecek en katı vegan diyetini uyguladığını söyleyen Cyrus, ilk vegan olmayan yiyeceğini eski eşi Liam Hemsworth’ün pişirdiğini belirtti. “Eski eşim bana ızgarada balık pişirdi. Uzun bir süre ağladım. Balık için ağladım gerçekten balık yemek canımı çok acıtıyor,” diyen Cyrus, sağlık nedenleri yüzünden vegan beslenmeyi sonlandırmak zorunda kaldığını açıkladı. 


Sadece bitki esaslı bir beslenme şeklini takip eden veganlar, herhangi bir hayvansal gıdayı tüketmiyor, buna balık, et ürünleri, süt, yumurta ve bal gibi gıdalar da dahil. Aynı zamanda hayvanlar üzerinde test yapılarak satışa sunulan ürünleri kullanmayan veganlar, hayvanların eğlence olarak kullanıldığı yerlere de gitmiyorlar. 

Balık yemeği sevmese de hayvansal gıdaları beslenme şekline ekledikten sonra vücudundaki değişimleri fark ettiğini söyleyen Cyrus, “Şimdi önce olduğunu düşündüğümden çok daha zekiyim çünkü bir noktada gerçekten yetersiz besleniyordum. Glastonbury müzik festivaline gittiğimi hatırlıyorum ve bu çok sevdiğim bir şovdu, kendi performansımı çok sevmiştim ama hiç enerjim olmadan performans yapıyordum,” dedi. 

Vegan yaşam tarzını bırakmasının bazı veganları kızdırabileceğini bildiğini söyleyen Cyrus, “İnsanların benim üzerime gelmesine alışkınım. Nashville’deki çiftliğimde 22 hayvanım var. Calabasas’taki evimde de 22 hayvanım var. Hayvanlar için elimden geleni yapıyorum ama konu beynim olunca vegan olup bu kadar hızlı olamazsınız,” dedi. Artık kendisini “pescatarian” olarak tanımlayan Cyrus, protein olarak balık yerken genelde beslenme şeklinde bitki ve sebzeleri tercih ediyor. “Şimdilerde buradayım. Beslenme tarzım, vücudum, rutinim ve egzersizlerim ile birçok şey deniyorum,” diye ekleyen Cyrus, herkesin kendi bedenlerini dinleyerek beslenme şekli kararları vermeleri gerektiğini savundu. 2015’te Jimmy Fallon’un ‘Tonight’ şovuna katılan Cyrus, vegan olma kararının balıkların çok akıllı olması nedeniyle olduğunu söylemişti. Twitter’da Cyrus’un birçok hayranı hayal kırıklıklarını dile getirdiler. 2017’de vücuduna iki tane vegan sembolü dövmesi yaptıran Cyrus, ‘Vegan Society’ kurumunun sembollerini de dövme olarak yaptırmıştı. 2013’te vegan olma kararını köpekleri Floyd ve Klee Kai’ın ölümlerinin ardından verdiğini söyleyen Cyrus, artık sağlığı için farklı bir beslenme şekli izliyor. 


Vegan ve vejeteryan beslenme arasındaki fark nedir? 


Gluten meselesi...