Akrep Aylık Burç Yorumu

24 Ekim - 22 Kasım

1 temmuz, 2021

Dış dünyaya odaklanabilirsiniz
Hızlı bir giriş yaptığımız temmuz ayında Yengeç burcunda ilerleyen Güneş özellikle uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda, seyahatler açısından oldukça destekleyici olabilir. Siz de dış dünyaya iyice odaklanabilirsiniz. 10 Temmuz’da Yengeç burcundaki yeni ay Plüton’u karşısına alıyor, dolayısıyla yakın çevrenizdeki önemli dönüşümlere ve bunun getirdiği problemlere rağmen dışarıya ve uzaklara adım atabilirsiniz, bir girişimde bulunabilirsiniz. 12 Temmuz’da Yengeç burcuna ilerleyen Merkür bu yönde iletişiminizi iyice artırabileceğinize dikkat çekiyor. Ancak 21’ine kadar Venüs Mars ile yan yana ilerlerken özellikle üstlerinizle ilişkiler açısından bir miktar tutarlı ve temkinli olmanızda fayda var. İlişkilerde kavga ve tartışmalar da dışarıdan görünür hale gelebilir, buna da dikkat etmelisiniz. Venüs 21 Temmuz’da Başak burcuna geçerken arkadaşlarınızdan destek göreceğiniz bir dönem başlıyor, aşk sosyal çevrenizden gelebilir. 22 Temmuz’dan itibaren ise Güneş’in burç değiştirmesiyle iş ve kariyere, hedef ve planlarınıza daha da odaklı olabilirsiniz. 24 Temmuz’daki dolunay tam bunun öncesinde ailenizle ilgili halletmeniz gereken bir konuyu size hatırlatabilir. 28’inden itibaren Jüpiter’in yeniden Kova burcuna ilerlemesiyle aileyle ilgili konular bir süreliğine daha gündeminizi meşgul etmeye başlayabilir. 29 Temmuz’da Mars’ın Başak burcuna ilerlemesiyle sosyal çevrenizden bir miktar uzaklaşabilir, işlerinize odaklanabilirsiniz.


1 haziran, 2021

Yeni ortaklıklar
Haziran ayı iş ve para konularında oldukça yoğun bir ay olarak geçebilir. Durup dinlenmek bilmeyen zihniniz yorulmanıza ve dinlenmediğiniz veya gerginlikleri dağıtmadığınız takdirde ruhsal gerginlik ve streslere neden olabilir. Aslında konsantre olabileceğiniz işlere yoğunlaşmanız bir bakıma iyi gelecektir. Yeni ayda en çok zorlayan sabit yönlerinizi bir nevi test eden değişken enerjiler olabilir. Bu etkiler karşısında uyum gücünüzü test edebilirsiniz. Özellikle iş ve maddi konular, sevdikleriniz ve sosyal ilişkileriniz bu dönemde sizi meşgul ederken Güneş tutulması yeni ortak işleri, ortak finansman, yatırım ve girişimleri beraberinde getirebilir. Tüm bunların yanında çok da destekleyici görünümler de var. Venüs’ün hemen ayın başında burç değiştirmesiyle uzaklardan, yurt dışı ve yabancılardan yana destekleyici etkiler görebilirsiniz. Yapacağınız seyahatler güzel geçebilir. 12 Haziran’da Mars’ın burç değiştirmesi hedefleriniz ve planlarınız doğrultusunda daha çok çalışmanızı sağlayabilir. Üstleriniz ve otorite konumundaki kişilerle ilişkilerinize dikkat etmelisiniz, ego çatışmaları bu dönemde yorucu olabilir. 21 Haziran’dan itibaren seyahatlere ağırlık verebilirsiniz, zira keşif ve macera duygunuz yükselmeye başlıyor. 24 Haziran’daki dolunay yakın çevrenize, komşu ve kardeş ilişkilerinize dikkatinizi çekebilir.


1 mayıs, 2021

Ruhsal konulara ilginiz artabilir
Bu yıl normalde ağır ilerleyen mayıs ayı hızla hareketlenecek gibi görünüyor. Burcunuzun yıldızı Mars Yengeç transitini sürdürürken ev ve aile içinde meşguliyetleriniz bu ay da devam ediyor, bulunduğunuz ortamdan çıkıp uzaklaşmanız, bunu hayali ya da zihinsel anlamda yapmanız bile biraz zor görünüyor. Öte yandan ruhsal konulara olan merakınız da bu süreçle birlikte artmaya başlıyor. Derin konularla ilgili olabilirsiniz. Konsantrasyon gerektiren işlere daha rahat odaklanabilirsiniz. 9 Mayıs’tan itibaren ortak iş ve girişimlerde daha şanslı olabilirsiniz, eşinizden, ortağınızdan maddi destekler görebilirsiniz. 11 Mayıs’taki yeni ay ilişkinizde, evliliğinizde, ortaklığınızda yeni bir döneme veya yeni bir ilişkiye işaret edebilir. 14 Mayıs’ta başlayan ve 28 Temmuz’a kadar sürecek olan Jüpiter Balık transiti ise sizi aşktan, sevdiklerinizden yana şanslı kılacak ve her şeyden önce sizi duygusal ve ruhsal olarak rahatlatıcı olabilecek. 26 Mayıs’taki Ay tutulması ise maddi konularda, iş ve para konularında farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir.


1 nisan, 2021

Çalışkan ve üretken yönlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz

Gündelik rutinleriniz, çalışma hayatınız açısından canlı, hareketli bir gündem sizi bekliyor. Merkür’ün hemen ayın başında burç değiştirmesiyle günlük iletişime daha da ağırlık verebilir, sağlık, beslenme planlarına odaklanabilir, fikir üretebilirsiniz. 12 Nisan’daki yeni ay yeni bir iş ve çalışma ortamının başlangıcı olabilir. Yeni bir sağlık, şifa veya beslenme düzeni de oluşturabilirsiniz. 14 Nisan’da Venüs’ün karşıt burcunuza ilerlemesiyle ilişkilerden yana şanslı bir döneme ilerliyorsunuz. Venüs bu dönemde aradığınız ilişkiyi karşınıza çıkarabilir, mevcut ilişkinizde daha güzel bir dönemi müjdeleyebilir. 19 Nisan’dan itibaren evlilik, ortaklık ve birliktelik konularına çok daha fazla odaklanabilirsiniz. 23 Nisan’dan itibaren Mars’ın burç değiştirmesiyle uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda hareketli ve canlı bir dönem başlıyor. Aslında Mars’ın sizi yoran bir alandan çıkmış olması psikolojik yönden oldukça rahatlatıcı olabilir. 27 Nisan’da burcunuzdaki dolunay kendinizle ve yaşamınızla ilgili daha önce fark etmediğiniz bir duruma ışık tutabilir, kendinizle ilgili kararlar alabilirsiniz.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Akrep burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Akrep burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.