Akrep Aylık Burç Yorumu

24 Ekim - 22 Kasım

1 nisan, 2021

Çalışkan ve üretken yönlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz

Gündelik rutinleriniz, çalışma hayatınız açısından canlı, hareketli bir gündem sizi bekliyor. Merkür’ün hemen ayın başında burç değiştirmesiyle günlük iletişime daha da ağırlık verebilir, sağlık, beslenme planlarına odaklanabilir, fikir üretebilirsiniz. 12 Nisan’daki yeni ay yeni bir iş ve çalışma ortamının başlangıcı olabilir. Yeni bir sağlık, şifa veya beslenme düzeni de oluşturabilirsiniz. 14 Nisan’da Venüs’ün karşıt burcunuza ilerlemesiyle ilişkilerden yana şanslı bir döneme ilerliyorsunuz. Venüs bu dönemde aradığınız ilişkiyi karşınıza çıkarabilir, mevcut ilişkinizde daha güzel bir dönemi müjdeleyebilir. 19 Nisan’dan itibaren evlilik, ortaklık ve birliktelik konularına çok daha fazla odaklanabilirsiniz. 23 Nisan’dan itibaren Mars’ın burç değiştirmesiyle uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda hareketli ve canlı bir dönem başlıyor. Aslında Mars’ın sizi yoran bir alandan çıkmış olması psikolojik yönden oldukça rahatlatıcı olabilir. 27 Nisan’da burcunuzdaki dolunay kendinizle ve yaşamınızla ilgili daha önce fark etmediğiniz bir duruma ışık tutabilir, kendinizle ilgili kararlar alabilirsiniz.


1 mart, 2021

Mücadele gerektiren işler ve konular
Sevdiklerinize, tutku ve heyecanlarınıza, aşkınıza iyice odaklandığınız bir dönemden geçerken burcunuzun yıldızı Mars’ın İkizler burcuna ilerlemesiyle birlikte mücadele gerektiren konular hız kazanıyor. Ortaklaşa işlerinize hızla ve sıkıca sarılabilirsiniz. Güçlü insanlar mücadeleci yönlerini iyice ortaya koyarken ruhsal olarak bir miktar bunalabilirsiniz, ancak konsantre olabileceğiniz işlere odaklanıp onları kotarma zamanı geldiğini bilmelisiniz. Eşinizin veya ortağınızın işleri, uğraşları bu dönemde yorucu olabilir, ortak maddi kayıpları iyi yönetebilmelisiniz. 13 Mart’taki yeni ay yeni bir aşkı beraberinde getirebilir ancak konuyu aşırı idealize etmemeye kendinize bir masal prensi veya prensesi yaratmamaya dikkat etmelisiniz. 20 Mart’ta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte gündelik yaşamınızın rutin ve telaşlarına daha da odaklanabileceğiniz bir döneme ilerliyorsunuz. Bu dönemde sağlığınızı önemseyebilir, gerekli tedbir ve düzeni yaratmaya çalışabilirsiniz. 21 Mart’ta burç değiştiren Venüs sağlığınızı ve rutinlerinizi düzene koymanızı kolaylaştırabilir. 28 Mart’taki dolunay ise gizli bir ilişkiye, bir sır ya da bilinmeyene dikkatinizi çekebilir.


1 şubat, 2021

Aile ve ev konuları baskın olabilir

Ev ve aile konularının giderek yoğunluğunu artırdığı bir döneme ilerlerken siz de var gücünüzle aileniz, yuvanız ve esenliklerine odaklanmış olabilirsiniz. Öte yandan ilişkiler alanında irili ufaklı fırtınalar kopmayı sürdürürken işiniz pek de kolay olmayabilir. Siz geçmişinize, özünüze dönmek, bir tür yüzleşip hesaplaşmak isterken eşiniz, ortağınız, sevgiliniz sizi rahat bırakmayabilir, beklenmedik tepkiler önünüzü alabilir. 15-24 Şubat arasındaki Satürn-Uranüs karesinde bu çatışmanın etkilerini daha güçlü bir şekilde hissedebilirsiniz. Aile kavramına bakış açınızda kurduğunuz yapıları sarsan bu açı bu yapıları ne kadar sert, katı, yıkılmaz kurduysanız ve bakış açınızda ne kadar inatçıysanız o kadar tehditkâr olabilir. Esnek olduğunuz ölçüde yaklaşık bir haftalık bu kare açı dönemi sizi o denli az yıpratacaktır. Bu dönemde Venüs ailenizden size destek de sunuyor, anlayışlı, hoşgörülü yaklaşımlarıyla bu çatışmada yumuşatan etki yaratacaklardır. Merkür retrosunda iletişimde yanlış anlamalara dikkat etmelisiniz. 11 Şubat’taki yeni ay ailenizde yenilikler, yeni bir ev veya düzen getirebilir. 27 Şubat’taki dolunay arkadaşlıklarınıza dikkat çekiyor.


1 ocak, 2021

Evlilik, ortaklık ve ilişkilerde hareketli bir döneme geçiyorsunuz

Yeni yılın ilk ayında iletişimle yoğrulan bir gündem sizi beklerken zihinsel olarak çok meşgul olabilirsiniz. Yakın çevreniz, komşu ve kardeşlerinizle etkileşime, iletişime odaklanabilirsiniz. 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna ilerlemesiyle önümüzdeki bir buçuk ay boyunca ikili ve bire bir ilişkiler sizi epeyce uğraştırabilir. İlişkilerde denge ve uyumu korumak adına epeyce mücadele verirken bir yandan da iş ve para konularıyla ilgilenmeniz gerekebilir. 8 Ocak’ta Venüs burç değiştirirken eğitim adına ilerleme kaydedeceğiniz bir dönem başlıyor, bolca okuyabilir, bilgilenebilir, öğrenebilir ve bundan zevk duyabilirsiniz. Merkür’ün burç değiştirmesiyle birlikte aile içi iletişim hız kazanıyor. 13 Ocak’taki yeni ay yeni bir eğitim veya iletişim çevresini beraberinde getirebilir. 28 Ocak’taki dolunay kariyerinize, iş yaşamınıza, görev ve sorumluluklarınıza dikkat çekebilir. 30 Ocak’ta Merkür retrosu başlıyor. Özellikle aile içi iletişimde yanlış anlama veya anlaşılmalara daha çok dikkat etmeniz gerekebilir.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Akrep burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Akrep burcu günlük yorumları için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.